Eğlence sektöründe dünyanın en büyük  medya şirketi olan Disney, nihayet 4K Ultra HD filmler çıkarmaya başlıyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Disney son zamanlarda piyasaya sürdüğü filmleri 1080p kalitesinde çıkarıyordu. Şimdi ise ‘Guardians of the Galaxy Vol.2′ filmi 4K Ultra HD olarak karşımıza çıkıyor. Galaksinin Koruyucuları Vol.2 filmi yönetmeni James Gunn, Facebook üzerinden çıkan haberleri doğruladı. Onun filmi Disney’den  4K ve HDR’de çıkan ilk film olacak.

Özellikle Red’s Weapon, 8K kamera kullanılarak elde edilen keskin görüntüler, canlı renkleri ve siyahları bize sunacak. Gunn’a göre 4K Ultra HD bu filmi evde görebilmenizin kesinlikle en iyi yolu, daha tanımlı ve daha canlı renkler ve de daha karanlık siyahlar ana ekranınızda mümkün olacak.

Bu diğer Marvel filmlerinin, Stars Wars serilerinin (orijinal üçlemenin herhangi bir güncelleştirilmiş CGI’sı olmaksızın yayınlanması için mükemmel bir zaman) ve daha fazlasının 4K Ultra HD sürümlerine kapı açıyor ve bu kalitede yayınlanmasını bekliyor.

Filmin, DVD, Blu-ray ve Ultra HD Blu-ray sürümlerinin 22 Ağustos’ta çıkması bekleniyor. Fakat Disney tarafından bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı.İlerleyen zamanlarda net bir bilgiye ulaşılması kesin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir