Geçmişten günümüze bizi amerikan dizileri başta olmak üzere dünyada filmler ve diziler ile buluşturan Dizimag neden kapatıldı? İnternetten film izlemeyi ücretsiz olarak bizle sunan, ayrıca dizilerin yayınlanış saatinden belirli bir süre sonra ülkemizde yayınlayan Dizimag birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyordu. Fakat hatırlanacağı üzere mahkeme kararı ile yaklaşık olarak 7 önce kapatılmıştı.

Sizlerinde de takdir edeceği gibi bu kadar çok sevilen ve inanılmaz girişi olan Dizimag uygulaması neden kapatıldı? Bilindiği üzere arkadaşlar arasında online dizi izleme sayfası söylenince ilk akla gelen Dizimag olmaktaydı. Söylediğimiz gibi Dizimag çok ünlü ve çok geniş bir kitleye hitap etmekteydi. Böyle olunca sahipleri Dizimag 1, Dizimag 2, Dizimag 3, ,Dizimag 4, Dizimag 5, Dizimag 6, Dizimag 7, Dizimag 8 ve Dizimag 9 olarak çıkartmışlardı. Fakat bu kadar açmasına karşın yinede kapatılmaktan kurtulamadılar. En sonun ABD’li yapımcı tarafından tamamı ile şikayet edilince siteler tamamı ile kapatılmıştı.

Diğer yandan bakıldığında sayfanın kapatılmasındaki birinci faktör, telif haklarının ihlal edilmesi olmuştu. Dizimag, dizileri telifsiz olarak yayınlayınca sayfa tamamı ile kapatıldı. Fakat internet dünyası geniş ve neredeyse durdurulamaz olduğundan Dizimag uygulaması yerine tercih edebileceğiniz çeşitli siteler mevcuttur.

Dizimag Neden Kapatıldı? Arkasındaki Temel Etken Nedir?

Dizimag neden kapatıldı? İşte arkasındaki temel etkenler ve en büyük sebebi olan telif haklarına rivayet edilmemesi, detaylarına bakalım.

 

Dizimag yukarıdaki videoda açıklandığı gibi telif haklarına saygı göstermeden yayın yaparak, milyonlara ulaştırıyordu. Dünyaca ünlü yapım şirketi Warner Brossun avukatları devreye girerek, sitenin kapatılmasına yönelik hamle yaptılar. Sitesin yayın yapan tüm organlarına el konularak sitenin yayın hayatı bitti.

Dizimag Sitesinde Daha Çok Hangi Diziler İzleniyordu?

Dizimag Yasal Mı Dizimag Niçin Kapatıldı

Dizimag sitesinde bilindiği gibi bin bir türlü film ve dizi bulunmaktaydı. İnanılmaz şekilde de girişi olup izleniyordu. Ta ki, telif haklarını ihlal edene kadar. Peki, dizimag kapatılmadan önce en çok neler izleniyordu, gelin detaylı bir şekilde hepsine bakalım.

1- Prison Break

2- Elite

3- Supernatural

4- Lost

5- Pringe

6- Doctor who

7- Skins

8- Fringe

9- Arrow

10- Game Of Thrones

11- La Casa De Papel

12- Friends

13- Teen Wolf

14- Vampire Diaries

15- Walking dead

Bu diziler efsane olanları bilindiği üzere dünya çapında en çok izlenen diziler olarak tarihe geçmiştir. Bu dizileri izlemek istiyorsanız farklı siteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Dizimag web sitesinin en büyük özelliği bilindiği üzere Amerika’da yayına girdikten sonra kısa bir süre sonra siteye izlenebilir bir şekilde siteye 720p HD olarak siteye düşmekteydi. Bundan dolayı bir çok kişi tarafından kullanılıyordu.

Takdir edersiniz ki, telifsiz bir şekilde yayın yapan bu sayfalar tamamı ile yasak bir işe imza atıyorlardı. Er geç fark edilen site yetkililerin devreye girmesi ile siteyi kapatmak zorunda kaldılar. Diğer yandan ise büyük kanalların şikayeti ile kapatıldığı da söylentiler arasında olmaktadır.

Dizimag yayınladığı bu dizilerde çok büyük miktarda para kazanıyordu. Olağanüstü bir şekilde pazarı vardı fakat neden dizimag kapatıldı cevabı ise telif hakkı nedeni ile kapatıldı. Diğer yandan ise ücretli şekilde farklı platformlarda ücretli şekilde izleyebilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!