Saç Rengi Açma Bal ve Zeytinyağı

7
179

Doğal Saç Rengi Açma Bal ve Zeytinyağı

Yazın güneşli günlerinin son günüyken güneşten faydalanıp saçlarını açamayacak olanlar için saçlarının rengini açmak isteyenler için doğal saç rengi açma yöntemi bal zeytinyağı kürü vereceğiz. Saçlar için çok faydalı olan bal ve zeytin yağını kullanarak bir kür hazırlayabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağı Kürü

Malzemeler:

Yarım fincan bal

Yarım fincan zeytinyağı

Hazırlanışı:

Yarım fincan bal ve yarım fincan zeytinyağını bir kâse içinde karıştırın. Karışım yumuşak bir şekilde olması gerek bu yüzden yumuşayıncaya kadar karıştırmaya devam edin.

Saçlarınız kuru olmasın biraz nemlendirin, nemli halde iken uygulamak istediğiniz saçınızın teline iyice ovalayarak uygulayın. Saçınızın tamamına uygulamak isterseniz saçlarınızın tamamına kuru kalmayacak şekilde köklerinden ucuna kadar uygulayın. Bone yardımı ile kapatabilirsiniz.

Tek tutam ya da belli kısımlarda saçlarınızın rengini açmak isterseniz bal ve zeytinyağı karışımını saçınızın ayırdığınız bölgelerine iyice yedirerek uygulayın. Uyguladığınız bölgeleri streç film yardımıyla sarın ve kapatın.

Karışımı saçlarınızda en az 30-40 dakika bekletin. Çünkü karışım saçlarınızda ne kadar çok beklerse o kadar iyi rengi açılır.

Saçlarınızda beklettikten sonra durulama vakti. Saçlarınızdan su temiz akana kadar durulayın. Duruladıktan sonra saçlarınızın yapış yapış kalmamasına dikkat edin. İşlem bitirdikten sonra saçlarınızı şampuanlayıp her zamanki bakımınızı yapın, durulayın.

Saçlarınızı açtıktan sonra istediğiniz renk miktarınca açılmadıysa birkaç gün aradan sonra aynı işlemi yeniden uygulayabilirsiniz.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here