Günlerdir hava tahmin raporu uzmanları İstanbul başta olmak üzere bir çok bölgeye şiddetli dolu yağışı geleceğini duyurmuştu. Tabi beklenen oldu ve yağış gerçekleşti ve arabalar hasar gördü. Tabi vatandaşlar da haklı olarak dolu hasarı aracın değerini ne kadar düşürür mü diye araştırma yapıyor. Ayrıca, kasko dolu göçük hasarını karşılar mı? Diye sorular sorulmakta hepsine bakalım.

Kışa adım adım yaklaştığımız bugünlerde havalar soğumaya başladı. Dolaylı olarak yağmurlar gelmeye başladı ama yağmurun yanında doluda gelmeye başladı.

boyasiz gocuk duzeltme sonrasi aracin degeri duser mi

Yağmur neyse de dolu gelince sıkıntı büyük oldu. Arabaların üstüne düşen ceviz büyüklüğündeki dolular araçlara zarar veriyor.

Tabi doğal olarak da vatandaşlar kasko dolu göçük hasarını karşılar mı diye merak ediyor. Bu arada zorunlu trafik sigortası olan kişilere arabanızın karşılaştığı doğal afet hasarını karşılamıyor. Dahası zorunlu trafik sigortasına ek olarak alınan kaskoda ise dolu teminatı varsa, dolu hasarları sigorta şirketi tarafından ödenmektedir.

Dolu Hasarı Aracın Değerini Düşürür Mü?

kasko dolu gocuk hasarini karsilar mi

Şiddetli ve ceviz büyüklüğünde dolu yağışı araçların kaporta kısmına düşerek göçükler meydana getirmektedir. Tabi araç sahipleri de boya olmadan düzeltme yolunu tercih etmektedirler. Peki boyasız göçük düzeltme nedir, boyasız göçük düzeltme sonrası aracın değeri düşer mi?

Bilindiği üzere arabalarda oluşan bu gibi hasarların boyaya zarar vermeden özel el aletleri kullanılarak işlem sağlanmaktadır. Normal yöntemler ile değil de bu tarzda özel işlemler uygulanarak yapıldığı takdirde boya işlemi olmayacak ve araçlar değer düşüklüğü meydana gelmeyecektir. Birde sürekli dolu yağışı meydana gelmesi sebebi ile neredeyse bir iş dalı oluştu ve özel teknikleri geliştirilerek ve ekipmanlar kullanılarak artık araçların değerinin düşmemesi sağlanmaktadır.

Kasko Dolu Göçük Zararını Karşılar Mı?

Kasko Dolu Gocuk Zararini Karsilar Mi

Dolu hasarları da doğal afetlerin içinde yer almakta ve kasko teminatları için bulunmaktadır. Yani kasko anlaşmasını yapan sigorta şirketleri dolu hasarı sonrasında araçlarda olacak zararlar kaskonun bozulmayacağını belirtiyor.

Kasko dolu hasarını öder mi diye araştıran vatandaşlar, eğer arabada kasko sigortanız var ise doğal afetler yani dolu sonucu oluşan zararlarda dolu hasarı kaskoyu bozmuyor. Bu arada belki en önemlisi arabanızın onarılması durumunda tramer bilgisi kaydına bilgi işleniyor. Sonuç olarak tramer bilgisi kaydında dolu hasarı onarımı diye belirtiliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER