Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Twitter sosyal medya platformu ile yaşadığı tartışmadan sonrasında tüm sosyal medya mecralarına yönelik çok sert açıklamalarda bulundu. Ayrıca Trump, gerekirse sosyal medya platformlarını tümüyle kapatmakla tehdit etti.

Donald Trump, Sosyal Medyayı Kapatmak yada Düzenlemekle Tehdit Ediyor!

Trump sosyal medyayi kapatmakla tehdit etti

Donald Trump ile Twitter arasındaki karşılıklı atışmalar doruk noktasına gelmiş bulunuyor. Gittikçe de aralarındaki söz düellosu artıyor. Twitter sosyal medya devine çok öfkelenen Trump, yine Twitter üzerinden tweet atarak tehditler savurdu.

Trump, Twitter üzerinden attığı tweette, “Cumhuriyetçiler sosyal medya platformlarının muhafazakar sesleri tamamen susturduğunu hissediyor. 2016 yılında da böyle bir girişimde bulunduklarını ve başarısız olduklarını görmüştük. Bunun bir kez daha olmasına izin vermemek adına onları güçlü bir şekilde düzenleyeceğiz yada kapatacağız” tweetini attı.

Trump ve Twitter Arasındaki Gerilim Nasıl Başladı!

ABD Başkanı Trump ve sosyal medya devi Twitter arasındaki karşılıklı atışmalar, Trump’ın attığı 2 önemli tweet sebebi ile başladı. Trump, tweetlerde Kaliforniya’da başkanlık seçimi oylamasının korona virüs (Covid-19) sebebi ile posta üzerinden yapılması planına karşı çıktı, ayrıca posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarının ”neredeyse hepsinin hileli” olduğunu söyledi.

ABD Başkanı bu tweeti attıktan sonra Twitter, ABD Başkanı attığı tweette oy pusulaları ile ilgili iddialarının doğru olmadığı konusunda uyardı, ayrıca çoğu kişiyi Trump’ın attığı tweetin doğruluğunu araştırmaya davet etti.

Tabi Trump’ın yanıtı buna gecikmedi. Twitter 2020 başkanlık seçimlerine karışmakla suçlamış, ”Twitter rahat konuşma özgürlüğünü tamamen ortadan kaldırıyor. ABD Başkan’ı olarak bunun olmasına izin vermeyeceğim” açıklamalarını yapmıştı.


Kaynak : https://www.usnews.com/news/top-news/articles/2020-05-27/trump-threatens-to-regulate-or-shut-down-social-media-companies
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!