Günlerdir ekibi ile çalışmalar yapan Prof.Dr. Ercüment Ovalı ''Dornaz Alfa''nın korona virüs tedavisinde etkili olabileceğini Twitter hesabında paylaştı. Bu açıklamanın ardından gözler bir anda ilaca çevrildi. Dornaz alfa nedir? ve Dornaz alfa içeren ilaçlar nelerdir? gibi ilaç ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bunların detaylarına birlikte bakalım.

Dornaz alfa nedir? Dornaz alfa fiyatı nedir? Korona virüs tedavisi için canla başla çalışan Prof. Dr. Ercüment Ovalı attığı tweette Dornaz Alfa’nın korona virüs tedavisinde işe yarayabileceğine dair bilgilere ulaştıklarını duyurdu.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı Attığı Tweette:

”1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim.”

diye tweet attı. Peki Dornaz alfa nedir? Dornaz Alfa İçeren İlaçlar nelerdir, gelin detaylarına hep birliktine bakalım.

Dornaz Alfa Nedir?

Dornaz alfa, kistik fibrozlu hastalarda akciğer enfeksiyonlarının sayısını azaltmak ve akciğer fonksiyonunu iyileştirmek için kullanılır. Hava yollarındaki kalın sekresyonları parçalar, havanın daha iyi akmasını sağlar ve bakterilerin birikmesini önler.

Dornaz Alfa Nasıl Kullanılır?

Dornase alfa ağızdan nefes almak için çözüm olarak geliştirilmektedir. Genellikle günde bir veya iki kez alınır. Reçete etiketinizdeki talimatları dikkatle izleyin ve doktorunuzdan veya eczacınızdan anlamadığınız herhangi bir kısmı açıklamasını isteyin. Dornase alfa’yı tam olarak belirtilen şekilde kullanın. Dornaz alfa kistik fibrozu tedavi etmek için kullanılır.

Her ml 2.5 mg Dornaz Alpha içerir. Pulmozyme, kistik fibrozlu kişilerin pulmoner sekresyonlarında fazla DNA’yı parçalayan sentetik bir proteindir. Pulmozim, pulmoner sekresyonları incelterek ve solunum yolu enfeksiyonu riskini azaltarak kistik fibrozlu kişilerde akciğer fonksiyonunu iyileştirmek için kullanılır.

Dornaz Alfa İçeren İlaçlar Nelerdir?

Dornaz alfa içeren ilaçlar genel olarak Kistik Fibrozis hastalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Dornaz alfa içeren ilaçlar, akciğerlerde bulunan yoğun balgamın sökülmesini, bu sayede Kistik Fibrozis hastalarının akciğerlerinin daha iyi çalışması sağladığı gözlemlenmiştir.

Dornaz Alfa İlaç Fiyatı

Dornaz alfa korona virüs tedavisinde milyonlarca insanın hayatını kurtarabilir. Eczanelerde satılan ilacın fiyatı 2800 TL civarındadır.

Dornaz Alfa Hangi Ülkenin?

GNH Hindistan, WHO GSYİH ve ISO 9001 2015 Sertifikalı İlaç Toptancısı, Tedarikçi, Hindistan’dan Pulmozyme olarak da bilinen ve Roche tarafından üretilen Dornase Alfa’nın (Pulmozyme) İhracatçılarıdır. 2.5 mg gücündedir.


Kaynak : https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a694002.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER