Bu papağana bakan bir daha bakıyor. Fakat nesli gittikçe azalıyor. İşte bu muhteşem papağana bakış.

Dracula’ya Benzeyen Papağan’ın Nesli Azalıyor!

Uzun paltoya benzeyen kırmızı tüyler, simsiyah gaga kuyruk baş ve gri bir göğüs ile ”Dracula”yı andıran Pesquet papağının nesli aç gözlü avcılar yüzünden gittikçe azalmaktadır.

dracula papagan

Pesquet’in papağanı, diğer papağanlardan ayıran özelliği ve avcıların iştahını kabartmasına neden olan etmen olağanüstü renklere sahip çok parlak bir kuş olmasıdır.

nesli papagan

Pesquet’in papağanı Yeni Gine dağlarında yaşamaktadır. Muhteşem renk cümbüşü ve pelerine benzer tüyleri ile adeta kendisine bakanı büyüleyen papağana ”Dracula” denmesinin sebebi de bundan kaynaklanmaktadır.

nesli tukenen papagan

Dişi ve erkek papağanlar, ufak bir detay dışında hemen hemen aynı görüntüye sahiptirler: sadece dişi papağanların arkasında küçük kırmızı nokta yoktur.

papagan

Dracula papağanları oldukça büyüktür. Gagalarından kuyruklarına kadar 50 cm uzunluğundadırlar. Ayrıca yarı kel kafaları daha çekici ve korkutucu görünmelerini sağlamaktadır.

renkli papagan

Benzersiz görümlerinin yanında, papağanlar genel olarak hırıltı olacak şekilde tuhaf sesler çıkarmaktadırlar. Maalesef muhteşem renkleri sayesinde Pesquet’nin papağanları kaçak avcıların hedefi haline geldi. Gittikçe azalmaktadırlar.


Kaynak : https://brightside.me/wonder-animals/the-dracula-parrot-is-a-real-goth-among-birds-and-its-frightfully-gorgeous-795911/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!