Arc System Work tarafından geliştirilen, Dragon Ball Fighter Z, bu yılki E3’ün şaşırtıcı duyurularından biriydi.

Microsoft’un E3 basın toplantısının en önemli olaylarından biri, ‘Dragon Ball Z Evreni’ için tamamen yeni bir dövüş oyununun ortaya çıkmasıydı.

Yıllar içerisinde epeyce DBZ mücadele ve aksiyon oyunları oldu ve bu oyunlar kalite konusunda pek ün kazanmış değillerdi.Fakat Franchise’nin en yeni unvanı olan Dragon Ball Fighter Z bunu değiştirecek gibi gözüküyor.

Oyunun yayınlanan videosunda, karakterlerin sola ve sağa ışınlanarak,büyük kıyamet olayı tarzı enerji patlamalarıyla dolup taştıklarını görüyoruz. Oyun,bir animeye ait ilk gerçek video uyarlaması gibi hissettiren bir sanat stiline ve akışına sahip. Art System Work geliştiricisinin, özel  başarı kazandığı bir gerçek.

Oyun ayrıca seriyi daha klasik bir 3v3 formatına döndürüyor, karakter değiştirme, kombinasyonlar ve özel hamleler de anında yeniden yönlendirme yapabilmeleri için 2D özelliğine sahip.

Art System Work’un önceki iki dövüş oyun serisi olan Guity Gear ve Blaz Blue ile mükemmelleştirdiği  stil ve tasarım ögeleri vardı, aynı sanat ve tasarım ögelerinin birçoğunun daha iyisini ve daha büyüğünü  Fighter Z’de göreceğiz.

Dragon-Ball-Fighter-Z,-hem-Anime-hem-de-bir-Dövüş-Oyunu-1

E-sports ile zekice geliştirildi

E-sports ile  geliştirilen DBZ, bu sefer geleneksel ve rekabetçi bir dövüş oyunu sistemi olma özelliğinden ziyade, Anime’nin en büyük gösterilerini etkileşim çizgileri ile yaratmaya odaklanmıştır. Şimdi Dragon Ball Fighter ile Arc System Works, seriyi Budokai dönemine geri getiriyor.

Oyunun yapımcısı Tomomi Hiroki; öğrenmek için şaşırtıcı derecede kolay bir oyun. E-sports alanlarında gerçekten iyi ögeler aldık, 2D dövüş oyunları açıkçası e-sports’un büyük bir unsurudur ve Dragon Ball, elbette 2D dövüş turnuvalarının üstesinden gelebileceğini düşündüğüm harika bir platform.Dolayısıyla birbiriyle gerçekten eşleşen bu iki unsuru birleştirmeye çalıştık dedi.

Gösterilen demoda ayrıca Guko,Gohan,Vegeta,Freeza,Majin Buss ve Perfect Cell’den oluşan altı karakterli bir havuzdan üç karaktere kadar seçim yapabiliyorsunuz ve her biri benzer hareket setlerine,özel süper saldırılara ve hızlı kesintisiz süper özelliklere sahipler. Oyun,sıfırdan yediye kadar yüksek güç seviyenizi yükseltmek için sabit bir güç gerçekleştirme yeteneği gibi DBZ unsurlarını koruyor.

Dragon Ball Fighter Z 2018’in başında Xbox One, Playstation 4 ve PC’de piyasaya çıkacak. Şimdilik oyunun %20 ‘si tamamlandı.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir