Driver bulma programı için driver booster indir seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınıza kurun. Daha sonra programın güncel olmayan sürücüleri bulması için SCAN butonuna basın. Güncel olmayan programları tarama bittikten sonra gösterecektir. Ordan driverları güncelleyebilirsiniz.

Özellikle de format attıktan sonra bilgisayarın tam performanslı ve doğru çalışabilmesi için güncel driverların (sürücülerin) yüklenmesi gerekir. Ortalama bir bilgisayarda driver yüklenmesine ihtiyaç duyan 8 ile 10 farklı donanım bulunur.

Driver Booster İndir

Driver Booster İndir

Bu donanımların her biri için tek tek arama yapmak ve uygun sürücüyü bulmak elbette zor bir iştir.

Driver yükleme ve güncelleme işlemleri için iyi bir driver bulma programı kullanmak hem zaman açısından daha kazançlı olmanızı sağlar hem de yanlış driver yükleme ihtimalini ortadan kaldırır. Biz de bu yazımızda bilgisayarınız için tercih edebileceğiniz en iyi driver bulma programlarından bahsedeceğiz.

1- IOBit Driver Booster

Bilgisayar ile ilgilenen hemen hemen herkes, IOBit’in Windows işletim sistemi için geliştirmiş olduğu yardımcı yazılımları bilir. Örneğin Advanced System Care, Game Booster gibi yazılımlar, firmanın en sık kullanılan ürünlerindendir.

# IOBit’in driver bulma programı kategorisinde yer alan yazılımı ise IOBit Driver Booster olarak biliniyor. Yaklaşık olarak 3 milyon farklı cihaza ait driver yazılımı barındıran program, bu rakam ile alanının en kapsamlı yazılımlarından biri olarak biliniyor. Ayrıca Windows 10 işletim sistemine de tam destek sunması, IOBit Driver Booster’ın öne çıkmasını sağlayan bir diğer neden.

Driver Booster İndir

IOBit Driver Booster programını indirmek için tıklayın.

2- Driver Easy

Zaman zaman bilgisayardaki bazı donanım elemanlarının doğru çalışmadığını görebiliriz. Bu durum genellikle Windows güncellemeleri yaptıktan sonra ortaya çıkar.

# Donanımların düzgün çalışmadığı zamanlarda yapılması gereken ilk şey, iyi bir driver bulma programı kullanarak tüm driverların güncel olup olmadığını kontrol etmektir.

İşte Driver Easy de biz kullanıcılara bunu vadediyor. Tek tıklama ile tüm driverları yüklemeyi ve yüklü olan driverları da güncelleştirmeyi vadeden Driver Easy, ücretsiz şekilde kullanılabiliyor.

Driver Bulma Programı

Driver Easy programını indirmek için tıklayın.

3- DriverPack Solution

DriverPack Solution için ilk driver bulma programı diyebiliriz.

# Çünkü çıkmış olduğu yıllarda online olarak driverları bulan ve otomatik olarak kuran başka bir yazılım bulunmuyordu. Bu nedenle DriverPack Solution, oldukça geniş bir driver veri tabanına sahip ve eski ve yeni fark etmeksizin tüm bilgisayarlara ait driverları otomatik olarak bulup yükleyebiliyor.

Driver Bulma Programı

DriverPack Solution programını indirmek için tıklayın.

4- DriverMax

Dünya üzerinde birçok kullanıcısı bulunan DriverMax, sunmuş olduğu özellikler ile diğer tüm driver bulma programlarının önüne geçiyor.

# Standart olarak en güncel driverları bulmaya yarayan DriverMax, ekstra olarak hazır driver paketleri oluşturmaya ve daha sonrasında indirme yapmaya gerek kalmadan bu paketleri sisteme doğrudan yüklemeye olanak sağlıyor.

Bu da özellikle kullanıcıların format atma sonrasında harcadıkları süreyi çok daha kısa bir hale getiriyor. Bu özelliklerinin yanında DriverMax’in otomatik driver güncelleme özelliği de sistemin daima güncel kalmasını sağlıyor.

Driver Bulma Programı

DriverMax programını indirmek için tıklayın.

5- SlimWare Driver Update

Çoğu kişi program tercihi yaparken küçük boyutlu ve sistemi yormayacak özelliklere sahip olmasını bekler.

# İşte SlimWare Driver Update yazılımı da bu noktada ön plana çıkıyor.

Sadece 1 MB büyüklüğe sahip olan program, ilk açılışta sisteminizi tarıyor ve size yüklenmesi veya güncellenmesi gereken tüm driverların listesini sunuyor. Size de sadece yüklenmesini istediğiniz driverın üzerindeki “Download” butonuna basmak kalıyor.

Driver Bulma Programı

SlimWare Driver Update yazılımını indirmek için tıklayın.

Not: Bazı durumlarda sistem donanımları driver bulma programı kullanarak driver güncelleme işlemi yapmanıza rağmen doğru çalışmaz.

Bunun sebebi, sistem dosyaların zarar görmesi veya genel Windows yapısının bozulmasıdır. Bu gibi durumlarda sisteminize “temiz kurulum” yapmanız gerekir. Temiz kurulum yapma işleminin nasıl yapıldığına  Windows 10 Format Atma adlı yazımızdan göz atabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER