DSİ personel alımı başvurusu ilk olarak DSİ personel alımı başvurusu için tıklayın. Açılan ekranın alt bölümünde bulunan işyeri unvanı alanına “DSİ” yazıp arayabilirsiniz. İsterseniz şehir seçeneğinden bulunduğunuz ili seçerek ilan olup olmadığını da görebilirsiniz.

DSİ İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Nasıl Yapılır?

DSİ personel alımı başvurusu için ilk olarak aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan ekranın alt bölümünde bulunan işyeri unvanı alanına “DSİ” yazıp arayabilirsiniz. İsterseniz şehir seçeneğinden bulunduğunuz ili seçerek ilan olup olmadığını da görebilirsiniz.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve şartlar nedir? İŞKUR Başvuru Ekranı!

DSI Isci Alimi ISKUR Basvuru Nasil Yapilir

DSİ işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden yapılacak.

KURAYA TABİ TALEBE İLİŞKİN GENEL HUSUSLAR

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER