Dubai, kendi Microsoft yazı tipine sahip olan ilk şehir oldu

Ana Sayfa Haber Teknoloji Dubai, kendi Microsoft yazı tipine sahip olan ilk şehir oldu
  Dubai kendi tipografik yazı tipine sahip olan ilk şehir oldu: Dünyanın en yüksek binasını, kapalı kayak pistini ve sayısız diğer güzelliklere  sahip olan Dubai şimdi de bir ilke daha imza attı.

Ortadoğu şehri , Microsoft’un yardımıyla tasarlanan “Dubai” adlı yeni yazı tipini açıkladı.

Hükümetin iletişim ofisi, Dubai Yazı Tipi Arapça ve Latin alfabelerini bütünleştirdiğini ve dünyanın dört bir yanındaki Microsoft Office sürümlerinde 23 dilde kullanılabildiğini söylüyor.

 

Hükümete yakın kurumlar , Dubai Yazarlarından Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un emriyle resmi yazışmalarında yeni yazı tipini kullanmaya başlayacak.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük kenti, ekonomisini, enerji, ticaret, ulaşım ve turizm üzerine geleneksel odakların ötesinde çeşitlendirmek isteyen teknolojiyi bulmaya çalışıyor.

2020 yılında Dünya Expo fuarına  ev sahipliği yapacak olan ve yeni ulaşım teknolojilerine merkez olmak için var gücüyle çalışmaktadır. Dünyanın ilk Hyperloop hızlı trenine ev sahipliği yapacak ve Uber’in ilk uçan otomobili programını 2020’den itibaren fuarda sergileyecek.

Veliaht Prens, “Yazı tipinin geliştirilmesinin tüm aşamalarını bizzat  denetledim, ilk tasarım uygulama aşamasına geldi” dedi.

Kaynak:Telegraph

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir