Sony teknoloji devinde beklenmeyen bir karar alındı. Yıllık olarak her yıl düzenlenen hissedarlar toplantısında Sony isminin değiştirilmesi yönünde karar alındı. 62 yıl sonra Sony ismi 2021 Nisan ayında değişerek Sony Group olacak.

Japonya’da bulunan teknoloji devi Sony, 1946 senesinde beri teknoloji sektörünün içerisinde olan dünyaca ünlü olan şirket, piyasada birçok öncülüğe imza atarak kendine hayran bırakmayı başardı. Bugünlerde isi teknolojisi ile değil farklı bir şekilde gündeme geldi.

Sony China’nın bildirdiğine göre, olağan yıllık hissedarlar toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantı sonrasında alınan karar doğrultusunda şirketin isminin değişeceğini ortaya koydu. Yetkililerin bildirdiğine göre 60 küsür yıldır Sony olarak devam eden şirket artık Sony Group olarak ticaret hayatına devam edecek.

Sony, 2021 Yılında Sony Group Olacak

sony isim degistirdi

Şirketin yaptığı açıklamaya göre Sony’deki isim değişikliği, 2021 nisan ayında olacak. Dahası Japonya merkezli dünyaca ünlü teknoloji devi için büyük değişikliklerin olacağı bir yıl olacak.

Sony tarafından verilen bilgilere göre isim değişikliği, şirketin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak. Diğer yandan Sony, bu isim değişikliği ile birlikte gerek finansal gerekse teknolojik ürünleri ile ilgili daha fazla sunabilecek. Sony’nin bu isim değişikliği ile öncelikli amacı tüketici elektroniği ürünlerinin yanında şirket bünyesindeki diğer işlere de önem vermek.

Sony CEO’su Yoshida Kenichiro, alınan isim kararı değişikliği ile ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu. Kenichiro, şirketlerinin çok geniş bir iş portföyüne sahip olduğunu ve bu geniş portföyden tam olarak yararlanmak istedikleri için böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Kenichiro’ya göre alınan bu karar, Sony’nin gelişimini dahada üst sıralara taşıyacak ve farklı kapılar aralayacak.


Kaynak : https://www.gizchina.com/2020/07/02/sony-to-change-its-name-for-the-first-time-in-over-60-years/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER