DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, dünya genelinde okulların açılıp açılmaması konusuyla ilgili açıklama yaptı. Koronavirüs vakalarının % 10’undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin de % 0,2’sinden azının 20 yaşın altındaki kişilerde görüldüğünü söyleyen Ghebreyesus,“Çocuklar, gençler ve bir bütün olarak toplumlarımız üzerindeki yıkıcı sonuçlar göz önüne alındığında okulları kapatma kararı son çare olmalıdır” açıklamalarında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü okulların açılması ile ilgili görüşünü paylaştı!

Dunya Saglik Orgutu okullarin acilmasi

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, UNICEF ve UNESCO ile basın toplantısı yaptı.

Salgının başlangıcından beri Covid-19’un çocukları nasıl etkilediğini anlamanın öncelikli bir konu olduğunu belirten Ghebreyesus, salgından bu yana geçen 9 ayda çok soru işareti oluştuğunu söyledi.

Ghebreyesus;’‘Çocukların ve ergenlerin enfekte olabileceğini ve başkalarına da bulaşabileceğini biliyoruz. Bu virüsün çocukları öldürebileceğini biliyoruz fakat enfeksiyonun çocuklarda daha hafif geçme eğiliminde olduğunu ve çocuklar ve ergenler arasında koronavirüsten kaynaklı çok az sayıda ciddi vaka ve ölüm olduğunu biliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Okulları Kapatma Kararı Son Çare Olmalıdır

Okullari Kapatma Karari Son Care Olmalidir

“Hepimiz çocukların okula geri dönmesini istiyoruz” ifade eden Ghebreyesus, koronavirüs bulaşma riskini azaltmak için alınan önlemlerin okullardaki riski de azaltacağını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, “Çocuklar, gençler ve bir bütün olarak toplumlarımız üzerindeki yıkıcı sonuçlar göz önüne alındığında okulları kapatma kararı son çare olmalıdır” açıklamalarında bulundu.

Diğer yandan ise okullar kapatıldığı zaman uzaktan eğitim yoluyla eğitimin devamlılığının sağlanması gerektiğinin belirten Ghebreyesus, okulların kapatılmasının ardından açılacağı zamana kadar salgını önlemek için tedbirler alınması gerektiğini vurgulayarak “Çocukları okulda ve güvende tutmak tek başına okulların, yalnız hükümetin veya ailelerin işi değildir. Birlikte çalışmak hepimizin işidir” açıklamalarda bulundu.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!