Dünya genelinde koronavirüs salgını etkisini arttırarak devam ediyor. Bunu konu ile ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama! Kurumdan Covid-19 kaynaklı ölümlere ilişkin çok kritik bir açıklama geldi. Ekim ve Kasım aylarında, koronavirüs salgınına bağlı ölümlerin daha sert geçeceği ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Korkutan Açıklama! Çok Daha Fazla Ölüm Gerçekleşecek!

DSÖ Avrupa direktörü Hans Kluge, “Koronavirüsle mücadele daha da zorlaşacak. Ekim ve Kasım ayında daha fazla ölüm göreceğiz” açıklamalarını yaptı. Dahası Kluge, dünya ülkelerinin bu kötü haberi duymak istemediğini ifade ederken, pandeminin ‘bir anda’ biteceğine dair olumlu bir mesaj vermeyi istediğini vurguladı. Ayrıca aşının geliştirilmesiyle pandeminin son bulacağına dair açıklamalara yönelik ise, “Sürekli duyuyorum: Aşı pandeminin sonu olacak! Elbette hayır. Aşının tüm yaş gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Dünya genelinde koronavirüsten dolayı ölenlerin sayısı şu an için 924 Bin oldu. Ülkemizde ise 7056 salgından dolayı ölüm gerçekleşti. ABD’ise 197 Bin kişi salgından dolayı hayatını kaybetti.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!