Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama. Birleşmiş Milletler bünyesindeki kurum koronavirüsün 2021’de bitmeyeceğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Korkutan Açıklama: Koronavirüsten Ölümler Artacak

Dunya Saglik Orgutu'nden Korkutan Aciklama

Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey direktörlerinden Michael Ryan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ryan, koronavirüs salgınının bu yılın sonunda bitmesinin gerçekçi olmadığını belirtti.

Diğer yandan ise Ryan, gerekli önlemlerin alınarak hastaneye kaldırılma ve ölüm oranlarının düşürülebileceğini vurguladı. Dünya çapında koronavirüs vakalarının son 6 haftadır düşüşte olduğunu söyleyen Ryan, “Koronavirüs salgınının bu yıl sonunda biteceğini düşünmek çok erken ve gerçekçi değil. Fakat eğer akılcı hareket edersek pandeminin getirdiği hastaneye kaldırılma oranı ve ölüm oranı gibi trajedileri ortadan kaldırırız” dedi.

DSÖ: 7 HAFTADA İLK KEZ ARTTI

Fakat Ryan’ın bu açıklamasından sonra Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus bir açıklama yaptı. Ghebreyesus, açıklamasında, “Bildirilen vakalar, DSÖ’nün 6 bölgesinden 4’ünde arttı. Bu bölgeler Amerika, Avrupa, Güney Doğu Asya ve Doğu Akdeniz oldu” ifadelerini kullandı.

Ölümler ve Hastaneye Yatışlar Artacak

Ryan, son dönemde salgınla mücadele kapsamında iyi işler yapıldığını açıklayarak, “Şu an virüs kontrol altında” dedi.


Kaynak : https://www.cnbc.com/2021/01/11/japan-covid-variant-how-it-compares-to-strains-in-uk-south-africa.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER