Son dakika Dünya Sağlık Örgütü yetkililerinden şok açıklama geldi. Koronavirüs özel temsilcilerinden David Nabarro, korona pandemisinin daha yeni başladığını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Şok Açıklama: Salgın daha yeni başlıyor!

DSÖ koronavirüs özel temsilcilerinden David Nabarro, korona pandemisinin “daha yeni başladığını” açıkladı. Nabarro “Sonuçları da herhangi bir bilim kurgu filminden daha kötü olacak. Covid-19 salgınında durumun kontrolden çıkması nedeniyle hükümetleri suçladı ve yeterli önlemler almadıklarına dikkat çekti. Nabarro, yeni vakalar arttıkça durumun daha da kötüleşeceğini belirtti.” bu şekilde açıklamalarda bulundu.

Hükümet yetkilileri salgını yeterinde dikkate almıyor, Nabarro, mevcut durumu ”gerçekten utanç verici” olarak nitelendirdi.

Bu korkunç bir durum

DSÖ yetkilisi, açıklamasında: “Bu korkunç bir durum. Dünyayı sadece bir resesyona değil, muhtemelen yoksulların ve yeterince beslenemeyenlerin sayısını ikiye katlayan, yüz milyonlarca küçük iş yerini iflasa sürükleyen devasa bir ekonomik daralmaya yol açacak şekilde kontrolden çıkmış bir sağlık meselesi.” açıklamasını yaptı.

Koronavirüs Tablosu

Türkiye Toplam vakalar 295 B Ölüm7.186

Amerika Birleşik Devletleri Ölüm 195.683

Brezilya ölüm 133.119

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!