Fransız düşünür Nostradamus, 1555 yılında yayınladığı kehanet kitabında Fransız Devrimi’ni, Hitler’in yükselişini, John F. Kennedy suikastini tahmin etmişti. Peki, Nostradamus’un 2021 kehanetleri listesine bakalım.

Nostradamus’un 1555’te yazdığı kehanetler arasında bazısı gerçekleşti

Nostradamus 932 kıtadan oluşan bir kitap yazdı. Nostradamus’un kehanetlerinin 3797’ye dek ulaştığı belirtiliyor.

Nostradamus, Adolf Hitler’in yükselişini, John F. Kennedy suikastini, 11 Eylül olaylarını ve daha pek çok şeyi önceden tahmin etmişti. Peki 2021 için kehanetleri neler? Teker teker hepsine bakalım.

Dünyaca Ünlü Nostradamus’un 2021 kehanetleri!

Nostradamus’un 2021 kehanetleri

Dünyada ünlü kahin Nostradamus, 465 yıl önce yayınlanmış ve birçoğu gerçekleşmiş binlerce kehanetin yer aldığı Les Propheties adlı bir kitap yayınladı. Nostradamus, Fransa’nın güneyinde Saint Remy’de 1203 yılında doğdu.

Klasik Zombi Senaryosu

Nostradamus zombi

Nostradamus’a göre yarı ölü vebası, tüm dünyanın sonunu getirecek. 2020 koronavirüs salgını nedeniyle yeterince kötü geçmemiş gibi görünüyor. Nostradamus yakalananları yarı ölü bir hale getiren büyük kötülük olarak tanımladığı bir hastalığın yükselişine işaret ediyor.

Bulaşıcı hastalık getiren canavar olarak bahsedilen salgın için Nostradamus ‘tüm dünya sona erecek’ ve ‘anneler ve babalar üzüntüsünden ölecek’ ifadelerini kullandı.

Dünyada Kıtlık

Nostradamus’un kehanetleri

2021’de insanlık için en büyük tehlike küresel bir kıtlık olacak. Nostradamus’un listesi, Yağmur, kan, süt, kıtlık, çelik ve veba olarak devam ediyor.

Nostradamus’un kehanetleri arasında en büyük tehdit kıtlık gibi görünüyor. Bu ayın başında Birleşmiş Milletler koronavirüsün ardından dünyayı vuracak bir küresel kıtlık konusunda uyarıda bulunmuştu.

Güneş Fırtınaları ve Meteor Çarpması

Nostradamus kehanetleri

Kehanete göre 2021’de dünyaya meteor çarpabilir. Nostradamus’un bir diğer kehanetine göre Güneş’ten gelen büyük miktarda ani radyasyon yayılımının bir güneş fırtınasına yol açacak.

Bu kehanetin yer aldığı aynı pasajda anlatılan gökten yağacak büyük bir dolu bir duvarın düşmesine neden olacak. Dahası bir meteor ya da asteroid çarpması olabileceği belirtiliyor.

Robotların Yılı

Nostradamus kehanetleri robot

Nostradamus ölümsüz bir bilgenin 2021 yılında yükseleceğini belirtiyor. Yapay zeka teknolojisinin yükselişte olması yeni bir bilgi değil. Ancak 2021, işlerin insan kontrolünden çıktığı bir yıl olabilir. Nostradamus’un ‘yeni bilge’ olarak sözünü ettiği yapay zeka teknolojisi insanlığın ‘ölümsüzlüğe daveti’ olarak yorumlanırken, bu yükselişin ‘yanan bedenlerle’ devam edeceği öngörülüyor.

ABD’ye Sarsacak Deprem

Nostradamus kehanetleri deprem

Nostradamus’a göre Amerika bir depremle karşı karşıya gelecek. Nostradamus’un ‘Batı Toprakları’ olarak söz ettiği yerin Kuzey Amerika olduğu düşünülüyor.

Robot Askerler

Nostradamus’un kehanetleri robotlar

Nostradamus 2021’de robot askerlerin ortaya çıkacağını belirtiyor. Nostradamus’un yazdığı kehanetler arasında 2021’de robot askerlerin ortaya çıkacağı öngörüsü de var. Bilindiği üzere savaş teknolojileri alanında “çöpe atılabilir” robotlar, yapay zeka jet pilotları gibi teknolojik var.

3.Dünya Savaşı

Nostradamus’un kehanetleri savas

Nostradamus kehanetleri arasında üçüncü büyük bir savaşın başlayabileceği öngörüsü bulunuyor. Bu öngörüye göre savaşı başlatacak olan şey büyük bir liderin ölümü olacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER