Dünya’daki En Özerk İnsan Robotu Olan Erica’nın Hikayesi

Ana Sayfa Haber Teknoloji Dünya’daki En Özerk İnsan Robotu Olan Erica’nın Hikayesi
  Günümüzde sanal asistanların çoğaldığı, uçan arabaların yapım aşamasında olduğu, hatta robot ile evlenen insanların olduğu dünyamızda, insanlar ve robotlar arasındaki sınırda yavaş yavaş yok oluyor.Fakat bu kez bu sınırı gerçek anlamda yok eden bir buluşa tanıklık ediyoruz.İşte bu sınırı yok eden büyük buluş, Dünya’nın en özerk insan robotu olan Erica.

 

The Guardian’ın yaptığı haberde, 23 yaşındaki Android robotu olan Erica ve onun babası olarak adlandırılan Japon robot guru “Hiroshi Ishiguro” nun hikayesi anlatılıyor.

Teknoloji ve felsefe arasındaki kesişme noktasında doğan Erica, insanın ne anlama geldiğini tam olarak bizlere anlatıyor.

Erica, fiziksel yapı olarak hoş bir görünüme ve yumuşak bir ses tonuna sahip.Öyleki insani mimiklerine bile özen gösterilen bu robotun, ruhunun olup olmadığı bile tartışma konusu.

Erica’yı tam anlamıyla yakından tanımak isterseniz yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ve The Guardian Erica’ya gelen ilginin büyük olmasından dolayı, okuyucularından gelen ilginç soruları ona sormaya hazırlanıyor.

Dilerseniz bu linkten Erica’ya soru sorabilirsiniz.

Kaynak : https://thenextweb.com/artificial-intelligence/2017/04/07/erica-autonomous-robot-humanoid-android/#.tnw_odJ6VuTJ

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir