Duyuru : KPSS Sınav Giriş Belgeleri ÖSYM Tarafından Açıklandı !

Ana Sayfa Haber Duyuru : KPSS Sınav Giriş Belgeleri ÖSYM Tarafından Açıklandı !
  KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) Lisans sınavı giriş yerleri ÖSYM Ais internet sitesinde açıklandı.

Türkiye’deki sınav merkezi olan ÖSYM ( Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi ), ÖSYM Ais sayfasında Kpss adaylarının sınava nerde ve hangi tarihde sınava gireceklerini açıkladı.

Sınava girecek olan Adaylar, giriş belgelerini aşağıdaki linkte tıklayarak alabilirler.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULA

Kpss’ye girecek olan adaylar, sınav giriş belgelerini “posta” yolu ile adreslerine beklerken, yapılan açıklamada ” Adayların sınava giriş belgelerini sadece internet üzerinden alabilecekleri ” belirtildi.

Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Kurum sınav giriş belgesi olmayan adayların sınava kesinlikle alınmayacağının altını çizdi.

KPSS Lisans Sınavın Yeni Sistem Dikkat Çekiyor 

Sınav kurumunun vermiş olduğu bilgiye göre, Kısa cevaplı, açık sorular ve 15 dakika kuralı var. Kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri bu sınavda da sorulacak.

KPSS-Sınav-Giriş-Belgeleri-ÖSYM-Tarafından-Açıklandı-webhakim-p-1700

Duyuru-KPSS-Sınav-Giriş-Belgeleri-ÖSYM-Tarafından-Açıklandı-webhakim-p-1701

Yukarıdaki adımları takip ederek sistemden KPSS sınavı için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. T.C Kimlik numarası veya E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

21 Mayıs 2017 Tarihinde yapılacak olan KPSS Sınavı, saat 10.00 ‘da başlayacaktır. İletilen bilgiye göre, saat 9:45’ ten sonra sınava gelen adaylar içeriye alınmayacaktır. 

Alan sınavlarında ise giriş tarihleri belli oldu. 27 Mayıs 2017’de başlayacak olan Alan sınavının sonra oturum tarihi 28 Mayıs günü sona erecektir. Sistemden Alan sınavlarına ait saat ve giriş yerlerine bakabilirsiniz.

Sınava dair gerekli bilgiler ÖSYM Ais sisteminde açıklanmıştır.

 

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir