Dyson şirketi 15.000 ventilatör üretmeyi planlıyor. Dyson bilindiği üzere elektrikli süpürgeleri, fanları ve saç kurutma makineleri ile en ünlü İngiliz teknoloji şirketidir. Yetkililere yardımcı olmak ve korona virüs tedavisine de destek olmak için ventilatör olan ''CoVent'' tasarladılar.

Şirketin ventilatörü 10 gün içinde Dyson’un hali hazırdaki dijital motor teknolojisine göre geliştirdiği bildirildi. Ayrıca Dyson hızlı bir şekilde tasarlanmış olan cihaz için İngiltere’de yasal onay istiyor.

Dyson Şirketi Ventilatörler  Cihazları Seri Üretime Geçti!

dyson ventilator

CoVent, yatağa monte edilebilen ve portatif bir vantilatördür. Gerektiğinde akü gücüyle çalışma seçeneği vardır. Şirket kurucusu James Dyson, Fast Company tarafından elde edilen şirkete yazdığı bir mektupta ”Bu yeni cihaz verimli, hızlı ve hacimli olarak üretilebilir” diye ekledi. ”Dyson ayrıca ek olarak 5.000 ventilatörler bağışlama sözü verdi”.

Şirket sözcüsü CNN’e ventilatörlerin nisan ayı başlarında hazır olacağını söyledi. Üretime hızlı bir şekilde geçildiğinin altını çizdi.

Büyük Şirketler de Cihaz Üretimine Geçti

ford tesla general motors

Nefes alamayan hastalar için yardımlı solunum sağlayan ventilatörler, bazı hastalarda solunum semptomlarına neden olan ciddi Covid-19 vakalarının tedavisi için kritik öneme sahip olmaktadır. Dyson, ventilatör üreten ve tasarımını yapan tek büyük şirket değil. Ayrıca Tesla, Ford ve General Motors gibi devasa şirketlerde cihazları tasarlamaya başladılar.


Trend içerikler

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/3/26/21195433/dyson-ventilators-covent-coronavirus-develop-produce-uk-nhs-donate-vacuum-motor
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!