E-Devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim? nasıl alabilirim, diyorsanız cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr’ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Mobil imza yada elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

E-devlet girişlerinde vatandaşlar sisteme girişlerde neredeyse rekor kırmışlardır. Gittikçe halk arasında da daha da popüler hale gelen E-devlet hizmetlerini artırarak devam ettirmektedir.

Sistemi kullanmak çok basit, şifre almak çok basit ve kullanması kolay olmasından dolayı neredeyse her vatandaş kullanmaktadır. Tabi şifre olayı biraz farklıdır.

İlk verilen şifrede biraz karmaşık olduğundan vatandaşlar direkt alıp kullanmakta e-devlet şifresini değiştirmemekte daha sonraları ise unutmaktadır.

E-Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

E devlet şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Adım adım nasıl şifreyi geri alabilirsiniz, bakalım.

Bu arada şifrenizi unuttuysanız, E devlet şifre yenileme işlemini https://webhakim.com/e-devlet-sifre-yenileme.html yapabilirsiniz.

1- İlk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ tıklayın.

2- Daha sonra ekranda bulunan Şifremi unuttum kısmına tıklayın.

e-devlet şifremi unuttum

3- Devamında TC No, Seri No, Cüzdan No bilgilerini girin, alt kısımda da bulunan güvenlik kodunu girin ve devam edin.

4- Ekrana gelen Anne, Baba adı ve kayıt no bilgilerini girip devam edin.

5- Son olarak cep telefonunuza doğrulama kodu gelecek şifreyi yeniden alabilirsiniz.

Not: Eğer internet bankacılığı şifreniz var müşteri iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris bu sayfaya tıklayıp bir şeye gerek duymadan e-devlet sitesine giriş yapabilir ve istediğiniz gibi şifreyi değiştirebilirsiniz.

Not 2 : Yukarıdaki tüm işlemleri yapamıyorsanız o zaman PTT şubelerinden 4 TL karşılığında şifreyi tekrar alabilirsiniz.

Soru: E devlet şifresi online alınabilir mi?

Cevap: E-devlet şifresi daha önce profilinde tanımlamış olduğu e-posta yada cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile online olarak şifreyi belirleyebilirsiniz.

Soru: E devlet şifresi nasıl değiştirilir?

Cevap: E-devlet şifresini kaybedersiniz yada unutursanız PTT’ye gitmeden E-devlet şifrenizi internetten online olarak alabilirsiniz. E-devlet internet sitesine girip Şifremi Unuttum kısmına tıklayın oran şifreyi yenileyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER