E Devlet Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Sonuçları işlemini binlerce öğretmen adayı merak etmektedir. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ile 20 bin öğretmen 14.00’da belli oluyor!

E Devlet Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Sonuçları

E Devlet Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Sonuçları

Bilindiği üzere 60 branşta 20 bin öğretmenin ataması yapılacak. MEB Bakanı Ziya Selçuk da törene katılacak. Bu arada öğretmen adayları bu kez atama sonuçlarını e-devlet üzerinden öğrenecekler.

Saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan öğretmen öğretmen atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bugün milyonlarca kişi tarafından anlık olarak takip edilecek.

MEB’in yapacağı atama ile okullarda görev yapabilme şansına ulaşmak isteyen öğretmen adayı, sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ile bu şansa sahip olup olamadıklarını görebilecek.

MEB’in düzenleyeceği 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için nefesler tutuldu. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, MEB’in duyurduğu gibi bugün adayların erişimine açıldı.

60 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI 2020

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için milyonlarca kişinin ve ailesinin odaklandığı sona yaklaşıldı. Ortalam 20 bin öğretmenin ilk görev yerini öğreneceği sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, MEB tarafından yapılacak olan atamaların ardından internet ortamından sorgulanabilecek.

Sözleşmeli öğretmen adayları, atama sonuçları ekranına E-Devlet aracılığıyla görebilecek. Sistem, 1 Eylül 2020 tarihinde akşam saatlerine doğru görünecek.

MEB ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen kadrosu için eğitim kurumu tercih süreci 28 Ağustos’ta başlamıştı. Diğer yandan bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bakanlık kadrolarında görev yapmak üzere 19 bin 910 sözleşmeli öğretmen istihdamı için adaylar, eğitim kurumu tercihlerini, 31 Ağustos saat 23.59’a kadar yapabildi.

Adaylar, tercihlerini kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-Devlet üzerinden gerçekleştirdi. Atama işlemleri, 1 Eylül’de sonuçlandırılacak. 1 Eylül 14.00’da başlayacak tören ile birlikte sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları aşağıdaki ekran üzerinden gün içerisinde erişime açılacak. Takibini sürdürmeniz de yarar vardır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI 2020  Öğrenmek için tıklaın


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!