Günümüz elektronik çağında, artık postalar da çok hızlı ve güvenilir şekilde elektronik ortamlarda gönderilmektedir. Bu teknoloji her ne kadar mükemmel bir fırsat sunsa da, kimi zaman çok büyük problemlere neden olabilir. Zira, çok zor anlarınızda ihtiyacınız olan e-mailinize erişemeyebilirsiniz.

Buna neden ise unutulan e-posta şifreleridir. Bu durum kimi zaman yıkıcı etkilere neden olabilmektedir. Maddi ve manevi bir takım kayıplara neden olabilmektedir. Belki çok kısa sürede çözümü yok ama e posta şifremi unuttum diyenler için bazı yolları anlatacağız!

E Posta Şifremi Unuttum

Mail şifremi unuttum hangi çözüm yolları ile hesabımı geri alabilirim diyorsanız, aşağıdaki adımlara birlikte bakalım.

1- Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gerekecek.

2- Bunun için de; e-posta adresinizi girdiğiniz zaman alt kısımda yer alan “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayınız. Ardından, sizden daha önce kendinizin belirlediği soruya karşılık doğru cevabı vermeniz istenecektir.

3- Annenizin kızlık soyadı, küçükken en sevdiğiniz arkadaşınız, okulu bitirdiğiniz tarih veya aklınıza gelebilecek herhangi belirlediğiniz soruya karşılık doğru cevabı vermeniz beklenir.

4- Eğer, parolanızı sıfırlamak için tercih etmek istediğiniz durumlar, size sunulan yöntemlerden biri değilse bu durumda, diğer yöntemleri deneyin kısmına tıklamanız gerekir. Bu durumda, size daha önce hesap kurtarma yan e-posta adresinizi girmeniz istenecektir.

5- E-posta adresini girdikten sonra, ilgili e-posta adresine bir kurtarma maili gelecektir. Bunu tıklayarak mail şifrenizi bir yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Not: Gmail şifremi unuttum buradan da bakabilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 23 saat önce

Sucre’nin unutsum

Selim 2 hafta önce

Gmail sifremi unuttum