E spor oyunları bilindiği üzere lan game olarak oynanıyordu. Yani rakipler yüz yüze birbirleri ile oynuyordu. Binlerce seyircinin önünde tüm hünerlerini gösteriyorlardı. Korona virüsünden dolayı E spor çevrim içi olarak internet üzerinden oynanacak.

Dünyadaki E spor ligleri, corona virüs salgınından dolayı önemli ölçüde kötü yönde etkilendiler. Organizatörler, virüslerin yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için maçları yüz yüze LAN olarak değilde online olarak oynatmaya karar verdiler.

Overwatch Ligi ve League of Legends Şampiyonası Serisi (LCS) dahil olmak üzere bazı ligler online olarak oynanacak. Fakat yeni bir online formatta oynanacak. Hafta sonları E spor ligleri ile dolu dolu geçecek. Bizde sizler için en önemli olanları toparlamaya çalıştık.

ESL PRO LEAGUE: 20 MART CUMA

e spor mac programi webhakim

Takımların Counter-Strike: Global Offensive’de yarıştığı ESL Pro League bugün saat 09:25’de maç yapacak. Nisan başına kadar neredeyse her gün maçlar oynanacak. ESL Pro League 11 Mart’ta yaptığı açıklamaya göre, ligleri bölge bölge ayırarak ve maçları geciktirmeyecek şekilde ayarlayacaklarını bildirdi. Twitch kanalı üzerinden de maçları takip edebilirsiniz.

CS:GO ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

e spor cs go

Flashpoint attığı Tweete göre; Counter-Strike: Global Offensive ligi olan Flashpoint bugün hafta sonu ilk maçını saat 1’de gerçekleştirdi. Lig, 16 Mart’ta Los Angeles’taki LAN maçlarından online bir lige geçeceğini söyledi. Flashpoint, içinde oynayan takımların sahip olduğu ve yönettiği diğer liglerden farklı olmak üzere, bu takımlardan bazıları Cloud9, Gen.G ve Dignitas dahil olmak üzere E sporlarda büyük isimlerdir. Maçları Flashpoint’in Twitch kanalında da izleyebilirsiniz.

LEAGUE OF LEGENDS ŞAMPİYONASI SERİSİ: 21 MART CUMARTESİ, 17:00

e spor lol

LCS, 21 Mart Cumartesi günü saat 17: 00’de başlayacak. Maçlar, 29 Mart Pazar gününden 19 Nisan Pazar gününe kadar online olarak oynanacak. Cumartesi günkü maçtan sonra, oyuncuları ve personeli korona virüsün salgınından korumak için oynanacak olan ilk maç olacak. LCS’nin tüm programını burayı tıklayarak görebilirsiniz. ve LCS’nin Twitch kanalındaki oyunlarını da buradan görebilirsiniz.


İLGİLİ HABER

CS GO Nickleri

Trend içerikler

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/3/20/21186124/esports-watch-live-stream-how-to-overwatch-league-of-legends-cs-go
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!