Uzaktan eğitim 21 Eylül itibari ile başladı. Bilindiği üzere sadece 1.sınıflar için yüz yüze eğitim yapılmaya karar verildi. Diğer sınıflar ise uzaktan eğitim yolu ile derslerini görmeye devam ediyor. Yalnız uzaktan eğitimde evinde internet olmayanlar için sıkıntılı bir duruma dönüştü. Bu kapsamda ise operatörler kampanya yaparak bedava internet sağlıyorlar. Peki; eba bedava internet nasıl alınır? Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom olmak üzere hepsine bakalım.

EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır?

EBA Bedava internet Nasil Alinir

EBA bedava internet alabilmek için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır. Tüm detaylarına bakalım.

1- EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır Turkcell

EBA Bedava Internet Nasil Alinir Turkcell

Turkcell’li kullanıcılar, BiP’in Keşfet bölümünde bulunan EBA kanalı üzerinden eba.gov.tr ve EBA uygulamasında geçerli kazandıkları 3GB internet ikiye katlanarak 6GB olarak sunulmaktadır.

  • EBA BiP kanalına abone olan kullanıcılara özel eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 3 GB internet tanımlanacaktır.
  • BiP EBA Kanalına gitmek için tıklayın: http://bit.ly/BiPEBA
  • 13.03.2020 tarihi itibarıyla internet faydası ikiye katlanarak 6GB olarak tanımlanacaktır.

Not: Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222’ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz.

2- EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır Vodafone

EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır Vodafone

Vodafone, öğretim yılında olduğu gibi yeni eğitim yılında da MEB’in uzaktan eğitim karar üzerine verilen 3GB internet desteğine 3GB daha ekleyerek toplamda 6GB interneti 31 Aralık 2020’ye kadar, Milli Eğitim Bakanlığına ait eba.gov.tr ve EBA uygulaması’nda kullanılmak üzere tüm Vodafoneluların hatlarına otomatik olarak tanımlamıştır.

Not: Otomatik olarak tanımlaması yapılan bu kullanım haklarına istinaden, müşterilerimizin farklı herhangi bir talepte bulunmasına veya işlem yapmasına gerek yoktur.

3- EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır Türk Telekom

EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır Türk Telekom

EBA mobil uygulaması ve eba.gov.tr yönüne ücretsiz 8 GB internet otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Diğer yandan ise kampanya kapsamında eba.gov.tr ve EBA mobil uygulamasında kullanılması için her ay aylık yurt içi 8 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır.

Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

Eba için ücretsiz internet linkleri:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/kampanyalar/sayfalar/faturasiz/eba-kampanyasi.aspx

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/eba-3-gb-hediye-internet-kampanyasi

https://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/egitim-bilisim-agi-kampanyasi.php


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER