Uzaktan eğitim 31 Ağustos tarihinde 21 Eylül tarihinde ise yüz yüze eğitim başladı. Yalnız 1.sınıfların yüz yüze eğitime gitmesi ile diğer öğrenciler bilindiği üzere EBA üzerinden eğitim almaya başladı. Durum böyle olunca da farklı sorunlar ortaya çıktı. EBA Çok Kalabalık hatası, EBA 404 Error Sayfa bulunamadı gibi sorunlar ortaya çıktı, biz de sizlere EBA bu siteye ulaşılamıyor sorunu çözümü hakkında bilgiler vereceğiz.

Diğer yandan ise EBA çöktü mü sorusunun cevabı aslında EBA sisteminin yetersiz alt yapısından kaynaklanmaktadır. Peki EBA sitesine giriş yapabilmek için ne yapılması lazım.

EBA Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

EBA Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu

Uzaktan eğitim sistemi ile EBA üzerinden milyonlarca öğrenci sisteme giriş yaptı. Yalnız burada şöyle bir sorun oluştu, aylık bant genişliği ve anlık kullanıcı girişi bir anda kaldırmadı. Bunun sebebi ile EBA resmi sitesinde öğrenci girişi yapmaya çalışıldığı zaman siteye ulaşılamıyor hatası yaşanıyor.

EBA bu siteye ulaşılamıyor sorunun çözümü için EBA yetkilileri alt yapılarını güçlendirmesi lazım. Bu kısımda öğrenci, veli yada öğretmenleri yapabileceği bir şey yoktur, yalnızca sisteme tekrar giriş yaparak girebilirsiniz.

Diğer yandan ise Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya sitelerine anlık olarak 100 milyonlarda kullanıcı giriş yapmaktadır. Bu kısımda ise SERVER’ının olması ve alt yapının buna uygun olarak gelişmiş bir teknolojiye sahip olmasıdır.

Son olarak EBA sitesine ulaşılamıyor sorunu için yetkililerin BANT sorunu çözmesi gerekmektedir. Bu arada EBA için yeterli alt yapının sağlanması gereklidir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER