MEB salgın dolayısı ile uzaktan eğitime geçmeye karar vermişti. Bu kararı verdikten sonra hızla devreye çocukların eğitimi yarım kalmasın diye EBA uzaktan eğitim sistemini devreye soktu. Birçok öğrenci ve öğretmen ise EBA’yı kullanmaya başladı. Neredeyse kullanımda rekor seviyeye ulaşan EBA’da eğitim hızla devam etti. Öğretmenler ve öğrenciler aynı sınıfta olduğu gibi canlı derslere katılmaya başladı. Peki, EBA canlı derse nasıl girilir, birlikte bakalım.

EBA Canlı Derse Nasıl Girilir Bilgisayardan

EBA uzaktan eğitim ile canlı derslere girmeniz mümkün. Bunun için ders saatlerini takip etmeniz gerekmektedir. Detaylarına bakalım.

1- İlk olarak EBA’ya bilgisayardan giriş yapmak için http://www.eba.gov.tr/#/anasayfa tıklayın.

eba ders programı

 

 

2- Girdiğiniz yerde sınıf bazlı ders çizelgesi mevcuttur. Burada kendi sınıfınızın ders çizelgesine bakıp hangi gün ve saatte dersiniz varsa onu not edin.

3- Daha sonra girdiğinizi yerde sağ tarafta TC’nizi ve güvenlik kodunu girin ve canlı derse katılın.

eba canli derse nasil girilir pc

EBA Canlı Derse Nasıl Girilir Öğretmen

EBA üzerinden canlı ders yapacaksanız bunun için yapmanız gereken bir iki işlem bulunmaktadır. Birlikte bakalım.

1- İlk olarak bu linke tıklayarak siteye giriş yapın.

2- Siteye giriş yaptıktan sonra öğretmen alanına tıklayın.

3- Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan canlı ders oluşturun kısmına tıklayın. Ayrıca sınav nasıl yapılır, etkinlik nasıl oluşturulur gibi kısımlarda bulunmaktadır.

eba canli derse nasil girilir ogretmen

EBA Canlı Derse Nasıl Girilir Telefon

EBA canlı derse telefondan girmek için uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Kolay yöntemle nasıl yaparsanız bakalım.

1- İlk olarak burayı tıklayarak uygulamayı indirin.

2- Daha sonra uygulamayı açın ve izin verin.

3- Burada ekranda ders çizelgesi görünecektir, kaçıncı sınıfsanız ders programına bakın ve ona göre canlı dersiniz varsa, sağda bulunan TC’nizi ve güvenlik kodunu girin canlı derse katılın.

 

eba ders programı

 

EBA canlı derse program çizelgesine bakarak hem öğrenci hem öğretmenler katılabilir. Öğretmenler derslerini oluşturabilir, öğrencilerde telefon, tablet, bilgisayar fark etmeksizin canlı derslere katılabilir. Buradaki temel nokta zaman çizelgesine dikkat etmektir. Örneğin, ortaokul öğrencisiyseniz zaman çizelgesinde tüm ayrıntılar yazmaktadır. Tabi diğer sınıfların da detayları yazmaktadır.

eba canli derse nasil girilir ortaokul

Bu arada 9 Mayıs itibariyle 7 ve 12. sınıf öğrencileri EBA’yı her saatte kullanabilirler. Saat 12 ve 16 arasında ise 3, 4, 5 ve 6. sınıf olanlar ise serbest kullanım hakkına sahiptirler.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!