Uzaktan eğitim 31 Ağustos itibari ile başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrenciler için EBA destek noktaları oluşturduklarını bildirdi. Tamamı ile 81 ilde kurulan EBA destek noktası uzaktanegitim.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebiliyor.

Eba destek noktası nedir, pandemi nedeni ile eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile evlerinde devam eden öğrenciler için EBA destek noktası oluşturuldu. EBA destek noktasında internet sorunu yaşayan öğrencilere gerekli imkanlar sunulacak.

EBA DESTEK NOKTASI NEDİR?

eba destek noktası nedir

EBA destek noktası ile öğrencilere eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi verilecek. Bu alanlar okulların tespitinde internet erişimi bulunmayan tüm öğrenciler tarafından kullanılabilecek.

81 ilimizde şu anda 1420 EBA destek noktası kurulmuş durumda. Bu sayı çok yakın bir zamanda 5 bin 200’e çıkarılacak. EBA destek noktasında öğrencilerimize dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunacağız. Bu alanlar okullarımızın tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrencilerimiz tarafından kullanılabilecek.

EBA DESTEK NOKTASI NASIL ÖĞRENİLİR?

81 ilde 1420 EBA destek noktası kuruldu. Veliler ve öğrenciler bulundukları mahaldeki en yakın EBA destek noktasının bulunduğu yeri, uzaktaneğitim.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilirler.

EBA DESTEK NOKTASI SORGULAMA EKRANI

EBA Destek Noktası İstanbul 

EBA Destek Noktası Ankara

EBA Destek Noktası Gaziantep

EBA Destek Noktası İzmir

EBA Destek Noktası Kayseri

EBA Destek Noktası Adana

EBA Destek Noktası Bursa 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER