Bilindiği üzere uzaktan eğitime geçildikten sonra her ne kadar EBA üzerinden canlı dersler işlense de başka programlar ile de canlı ders yapılmaktadır.

Bu uygulamalardan biride Zoom uygulaması olmuştur. Çoğu öğretmen bu uygulama üzerinden EBA haricinden canlı ders oluşturmak istemektedir. Peki, EBA harici ders nasıl oluşturulur? Detaylarına bakalım.

EBA Harici Canlı Ders Nasıl Oluşturulur?

EBA Harici Canli Ders Nasil Olusturulur

EBA haricinden canlı ders oluşturmak isteyen öğretmenlerin yapması gereken işlemler vardır. Bu işlemlere bakalım.

1- İlk olarak EBA platformuna giriş yapın.

2- Daha sonra EBA’ya giriş yapan öğretmen sol tarafta menüler kısmından canlı ders kısmına tıkladıktan sonra Harici Canlı ders oluştur kısmına tıklayın.

eba harici ders olustur

3- Ekrana gelen bölümde canlı dersin tarihi, saati, dersin ismi ve dersin konusu ile ilgili bölümleri girin.

Screenshot 7 2

4- Daha sonra Zoom uygulaması varsa direk girin, yoksa Zoom uygulamasını indirin. Burayı tıklayarak indirebilirsiniz. Zoom uygulamasına giriş yapın ve Schedule kısmına girin ve burada ders tarihini belirleyin.

Screenshot 9

5- Programı yaptıktan sonra Zoom size bir link ve bir şifre verecek. EBA’ya tekrar dönün ve ders linki yerine Zoom uygulamasındaki aldığınız linki yapıştırın ve şifreyi de ders şifresi yerine yapıştırın.

Screenshot 10

6- Son olarak öğrencileri de ve dersi de belirledikten sonra başarılı şekilde harici dersi oluşturmuş olacaksınız.

Screenshot 12

Not: Bazı öğretmenler EBA harici dersi oluşturamadıklarını belirtiyorlar, burada tarih çok önemli EBA ile Zoom uygulamasındaki tarihleri aynı olması gerekmektedir.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

aslı 2 sene önce

eba canlı derse girdi