Son dakika Egeye meteor mu düştü? sosyal medya dahil olmak üzere herkes bunu konuşuyor. Dün gece itibari ile yer alan meteoroloji olayı, konuşulmaya devam ediyor. Yarı profesyonel kameralar ve Yunanistan’da bir kişi tarafından kayda alındığı iddia edilen göktaşı düşme anı, olayın ardından çoğu kişi tarafından ‘Egeye göktaşı mı düştü?’ sorusu akıllara getirdi. Göktaşı ve meteor düşme haberlerine bakalım.

EGE Bölgesine Meteor Mu Düştü? İzmir ve Manisa Göktaşı Mı Düştü?

EGE Bölgesine Meteor Mu Düştü

Meteor düştü mü? iddiaları üzerine gerek sosyal medyada gerekse orada yaşayan bölge halkında merak uyandırdı. Yarı profesyonel kameralar tarafından kayda alınan meteor düşme görüntüleri, sosyal medyada bilindik üzere hemen trend topic oldu.

Sazlık alanda yangın çıkmasına sebep olan göktaşı düşme olayının ardından Salihli’nin Pazarköy Mahallesi Muhtarı Ercivan Konuk, konu hususunda açıklama yaptı. paylaştı. Manisa’nın Salihli ilçesinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve meteor göktaşı olduğu iddia edilen ışık hüzmesi sonucu Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktı.

Sazlık alanda yangın çıktı

Ege Bölgesi’nde bazı şehirlerde görülen ve Manisa’nın Salihli ilçesinde de tamamen fark edilen ışık hüzmesi sonucu Tekelioğlu ve Pazarköy Mahalleleri arasında sazlık alanda yangın çıktı. Salihli’nin Pazarköy Mahallesi Muhtarı Ercivan Konuk, şimşek çakar gibi ışık gördüklerini bu ışığın ardından Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktığını söyledi.

Şimşek çakar gibi bir ışık gördüklerini anlatan Muhtar Konuk “Şimşek çakar gibi bir ışık gördük. Bu ışık olayının ardından bir çok yerden arandım ve Marmara Gölü yakınlarında bulunan Kocaboyun Mevkii’nde yangın ihbarı aldım. Olay yerine geldiğimde çok geniş bir alanda yangın gördüm. Benim ardımdan gelen mahallelimizle birlikte itfaiye gelene kadar yangına müdahale ettik. ifadelerini kullandı.

“Şimşek çakması gibi bir ışık gördük”

Diğer yandan sözlerine devam eden Muhtar,’‘Yaklaşık 50 dönümlük bir alan farklı farklı noktalardan yanıyordu fakat buraya bir cisim düştü. Ne düştüğünü bilmiyoruz, meteor mu, göktaşı mı düştü bilmiyoruz. Bu bölgede insan eli ile bir yangın çıkması mümkün değil. Bu ışığı çevre mahallelerimiz olan Kemer, Poyrazdamları, Karasavcı, Yeniköy gibi mahallelerden de görenler oldu” açıklamasını yaptı.

 

 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!