Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, dünyanın en zengin insanı olmayı başardı. Microsoft’un patronu Bill Gates’i geride bırakarak 2.sıraya yükselmişti. Şimdi ise Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak, birinci sıraya yükseldi.

Elon Musk, Amazon Kurucusu Jeff Bezos’u Geride Bırakarak Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

dunyanin en zengin insani

SpaceX ve Tesla ile son zamanlarda en çok kazanan isimlerinden biri olan Elon Musk, koltuğu uzun zamandır elinde bulunduran Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin insanı oldu. 2020 yılında olağan dışı bir serveti elde eden Musk, gücüne güç katmaya devam ediyor. Krizi fırsata çevirmeyi başaran insanlardan biri oldu.

2020 yılı başlarında sadece 27,6 milyar dolarlık bir servete sahip olan Musk, 1 yıl içerisinde servetini ortalama olarak beşe katladı. Musk’ın şu anda serveti 188,5 milyar dolar. Yani liderliği elinde bulunduran Jeff Bezos’un servetinden 1,5 milyar dolar daha fazla.

elon musk jeff bezos

Diğer yandan ise Jeff Bezos’un ve Elon Musk’ın tek rekabeti ise dünyanın en zengin insanı olma yarışı değil. İkili arasında ciddi bir uzay yarışı da var. Kendi uzay şirketleri olan Blue Origin ve SpaceX ile uzay yarışında da rekabet ediyorlar.

na

Tesla Hisseleri Tavan Yaptı

tesla hisseleri

Elon Musk’ın tarihin yazmadığı benzersiz bir zenginleşme sürecinin arkasında ise 2020 yılında tırmanışa geçen Tesla hisseleri bulunmaktadır. Son olarak Tesla’nın hisseleri, geçtiğimiz yıl % 743 değer kazandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER