Korona virüs pandemisi sebebi ile dünyada birçok işletme ofis yerine evden çalışma stratejisi uyguluyor. Los Angeles belediye başkanı Eric Garcetti'nin SpaceX'in merkezi olduğu şehirdeki "zorunlu olmayan işleri" kapatma emrine rağmen, Elon Musk'ın Space X şirketi buna karşı çıkıyor.

SpaceX’in kurucusu Elon Musk, BuzzFeed’e gelen e-postaya göre, çalışanlarına hasta hissettikleri zaman işe gelmemesi gerektiğini söyledi. CEO, salgının dünya çapında ne kadar ciddi boyutlara ulaştığının farkında olmadığı görülüyor. En son olarak bilimsel araştırmalara ters düşen bilgileri yaydı. Tıp uzmanlarının ve profesörlerin zıttı yönünde açıklamalar yapmaya da devam ediyor.

Geçen hafta ise ”Corona virüs paniği aptal” diye twette atmıştı.

Elon Musk Korona Virüs Salgınını Pekte Umursamıyor!

Elon musk korona virus salginini panik aptalca

Bir makalede adı geçen iki isimsiz kaynağa göre, şirketin Redmond ofisinde çalışanlar, SpaceX’in Starlink uydu internet tesislerinin bulunduğu yerde, bir personelinin korona virüs testinin pozitif çıktığı belirlenmiş.

BuzzFeed kaynağına göre ”şirket başkan yardımcısı Seattle çalışanlarına sağlık endişelerine rağmen ofisi kapatamadığını” söyledi. Başkan yardımcısı daha sonra Musk’un attığı Tweet’ten dolayı kapatamadığını dile getirdi.

BuzzFeed aldığı farklı bir kaynağa göre de, ”korona virüs belirtileri gösteren birden fazla çalışana şahit oldum ve SpaceX yönetiminin tutumu nedeniyle, yaklaşık 5.000 çalışanı olan çocuk bakım tesisinde çalışmaya devam ediyor. Dahası çalıştığı ortamda çocukların olmasında dolayıda çocuklar çok büyük risk altında kalıyorlar.


Kaynak : https://www.businessinsider.com/spacex-coronavirus-offices-childcare-open-despite-coronavirus-buzzfeed-2020-3
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER