En iyi link kısaltma siteleri detaylarına bakalım. Link kısaltma hizmetlerinde en iyi olarak kabul edilen bazı siteler şunlardır:

1- Bitly,

2- Goo.gl,

3- TinyURL.com,

4- https://ow.ly/,

5- Is.gd,

6- Buff.ly,

7- AdF.ly,

8- Bit.do,

9- Mcaf.ee siteleri en önde gelmektedir. 

En Güvenilir ve En Çok Kazandıran Link Kısaltma Siteleri

en iyi link kısaltma sitesi 2021

Bağlantınızı kısaltmak için birçok seçenek vardır ve bazıları tıklanma sayısı gibi ek hizmetler sağlar. Yani hem link kısaltma sitelerini kullanıp hem de link kısaltma sitelerinden para kazanabilirsiniz. Bu makalemizde size en iyi link kısaltma sitelerinden bahsedeceğiz.

1- Bitly

Link kısaltma işlemi için en çok kullanılan seçeneklerden biridir ve sıklıkla TweetDeck ve TwitterFeed gibi üçüncü parti uygulamaların yanı sıra birçok başka hizmetle doğrudan entegre şekilde çalışır.

Bitly ile kısaltılmış bağlantılarınızın kaç tıklama aldığını görebilir, ayrıca kendi kişiselleştirilmiş Bitly gösterge tablonuzda bağlantıları sık kullanılan olarak ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

2- Goo.gl

Google’ın kendi URL kısaltıcısı, işinizi mümkün olan en kısa sürede halletmek için kullanışlı olan popüler bir seçim. Bağlantılarınızı kısalttığınızda, artık linkiniz goo.gl üzerinden verilecek ve isterseniz linkinizin tıklanma istatistiklerini görebileceksiniz.

3- TinyURL.com

TinyURL eskiden en iyi kısaltılma seçeneğiydi ve insanlar bugün hala çok kullanıyorlar, ancak Bit.ly ve Goo.gl gibi alternatiflere oranla kısaltılmış linkler birkaç karakter daha uzun.

TinyURL ile kısaltılmış linklerin bitiş harflerini ve sayıları bir seçenek olarak kişiselleştirebilirsiniz.

4- Ow.ly

Bir diğer popüler alternatif olan Ow.ly, CAPTHA kodu girmeyi gerektirse de, bir bağlantıyı kısaltmanın etkin bir yoludur.

Dosyaları, resimleri ve videoları Ow.ly ile her türlü farklı formatta kolayca paylaşabilirsiniz. Bu bağlantı link kısaltma siteleri 2018’i kullanmanın size sunacağı en güzel özellik, kısalttığınız linkin hemen hemen bütün sosyal medya siteleri tarafından tanınacak formatta olmasıdır.

5- Is.gd

Is.gd, link kısaltma işleminde en basit alternatiflerden biridir. İlgili alana linkinizi girip hemen kısaltılmış linkinizi elde edebilirsiniz. Ekstra özellikler sunmayan sistemin artıları ise, CAPTHA kodu çözmeye gereksiniz duymaması ve hızlı çözüm üretmesidir.

6- Buff.ly

Sosyal medya üzerinde en çok kullanılan servislerden biridir. Analiz, tıklanma sayıları gibi pek çok ekstra özelliği vardır ve ürettiği kısa link karakter sayısı gayet kısadır.

7- AdF.ly

Adf.ly link kısaltma gereksinimini bir adım öteye taşıyarak link sahibinin para kazanmasını sağlar. AdF.ly ile kısalttığınız bağlantı ne kadar çok tıklanırsa kazandığınız para o oranla artar.

Kazançlar küçük olmasına rağmen, çok fazla tıklama çekebilecek konulara sahip olmanız halinde hatırı sayılır miktarda para kazanabilirsiniz. Ayrıca sistem, link analizi ve tıklanma sayısı gibi özellikler de sunuyor. AdF.ly bu konuda en çok kazandıran link kısaltma siteleri arasında en iyilerdendir.

8- Bit.do

Bit.do, basit ve güçlü başka bir alternatiftir. Kolay bağlantı kısalmasına ek olarak, bağlantılarınızın sonunda karakterleri özelleştirebilir, gerçek zamanlı istatistikler edinebilir ve tıklamalarınızın hangi ülkelerde olduğunu görebilirsiniz. Bu servisi site üzerinde hesap oluşturarak da kullanabilirsiniz.

9- Mcaf.ee

McAfee, virüsten koruma, şifreleme, güvenlik duvarı, e-posta güvenliği ve çok daha fazlasını müşterilerine sunan önde gelen bir bilgisayar ve web güvenlik şirketidir.

Şirketin URL kısaltma servisini kullanarak, uzun bağlantılarınızı link kısaltma siteleri 2018 ile kısaltabilir ve kullanıcıların kendilerini güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Diğer alternatiflere göre daha uzun linkler üreten sistem, güvenli görünmesi nedeniyle listemizde yer alıyor.

SONUÇ

Bu sitelerin hepsi kullanıcı dostu arayüzlere ve çeşitli özelliklere sahiptir. Seçiminiz, ihtiyaçlarınıza, tercihlerinize ve kullanım senaryonuza bağlı olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER