En İyi 5 Windows Şifre Kurtarma Araçları

Ana Sayfa Haber Yazılım En İyi 5 Windows Şifre Kurtarma Araçları
  windows şifre kırma programları

Windows parolanızı hiç unuttunuz ve bilgisayarınıza erişemediğiniz oldu mu? Kaybolan bir yönetici şifresini nasıl geri alabilir veya kurtarabilirim? Orijinal bilgisayar parolasını sıfırlamak yerine bulmanız gerekiyorsa, en iyi seçeneğiniz şifre kurtarma araçlarını denemektir. Bu araçların çoğu, brute-force attack, dictionary attack ve rainbow table attack dediğimiz yöntemler ile şifrenizi kırmanızı sağlar. 2018’den itibaren En İyi 5 Windows şifre kurtarma aracına bir göz atalım.

Ophcrack

windows şifre kırma programları

Ophcrack , rainbow tabloları kullanarak daha hızlı zaman hafızasına dayalı olarak Windows şifre kırıcıdır. Bu araç çok geniş kapsamlı platformlarad bile çalışır: Windows, Linux / Unix, Mac OS X gibi. Oldukça hızlı çalışır ve temel Windows becerileriniz olmasa bile kullanımı kolaydır.

Ophcrack, şifreleri kırmak için brute tabloları ve rainbow olarak isimlendirdiğimiz tabloları kullanır. Ücretsiz sürümlerini indirebilirsiniz, ancak bu uzun şifreleri kırmaz. Bu gibi durumlarda, 100 ile 1000 $ arasında değişen daha büyük parola tabloları satın alabilirsiniz.

Cain ve Abel

windows şifre kırma programları

Cain & Abel ; Dictinory, Brute-Force ve Cryptanalysis diye isimlendirdiğimiz saldırı kullanarak şifreli kırıp ağları algılayarak çeşitli türdeki şifrelerin kolayca kurtarılmasını sağlar. Kullanılan dictinory tablosuna bağlı olarak, Cain & Abel herhangi bir Windows hesabından% 99,9’a kadar parola alabilir.

Ayrıca, bu araç, Internet Explorer, Mail, Çevirmeli Şifreler için şifrelerin yanı sıra kablosuz ağ anahtarının şifresini de çözebilir.

Password Recovery Bundle

windows şifre kırma programları

Password Recovery Bundle , muhtemelen Windows yerel / etki alanı hesabınızın düz metin şifrelerini kurtaran, parola korumalı Office veya PDF belgelerinin kilidini açabilen, Outlook’ta kayıtlı olan şifreleri, anlık mesajlaşma yazılımını, FTP’yi veya parolanızı gösteren en kapsamlı parola kurtarma aracıdır.

Yeni sürüm, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP şifrelerini, çok çekirdekli CPU’ları ve GPU hızlandırmayı kullanan yepyeni bir crack motorları ile kırmanızı sağlar. Parolanız gerçekten uzun veya karmaşıksa, şifre kırma zaman alıcı bir iş olabilir. Kilitli hesabınıza anında erişmeniz gerekiyorsa, önyükleme yapılabilir bir CD (veya USB sürücüsü) oluşturmak için bu aracı kullanın, ardından bilgisayarı CD’den önyükleyin ve unutulmuş parolanızı anında kaldırabilirsiniz.

L0phtCrack

windows şifre kırma programları

L0phtCrack , Windows şifrelerini tek başına iş istasyonlarından, ağa bağlı sunuculardan, birincil etki alanı denetleyicilerinden veya aktif dizinden alabildiği (uygun erişim hakkı verilen) şifreleri çözebilir. Bu araç, zayıf parolaları denetlemek için ağ / sistem yöneticisi tarafından kullanılabilir ve ayrıca kullanıcıların şifreli SAM veritabanında depolanan NT / LM şifrelemeleri ile parolanızın kurtarmasına yardımcı olabilir.

LCP

windows şifre kırma programları

LCP, bir dictinory saldırısı, Brute-Force saldırısı veya bir Cryptanalysis saldırı olarak isimlendirilen yöntemleri kullanarak unutulmuş parolanızı kurtarabilir. LCP, yerel bir bilgisayardan, uzaktaki bilgisayarın SAM dosyasından, LC dosyasından, LCS dosyasından, PwDump dosyasından ve Sniff dosyasından içe aktarmanızı sağlar. Parolaları kırmak olsa da, makinenizin çoğu dahili kaynağını tüketeceği için kullanmamanız gerekir.

LCP, Windows NT / 2000 / XP / 2003 zamanlarında popüler olmuştur. Ama şimdi eskiye göre yaygın olmasa bile aktif olarak varlığını sürdürülüyor.

Sonuç

Parolanın karmaşıklığına ve uzunluğuna bağlı olarak, bu parola kurtarma araçlarının şifreyi çözmede başarısız olma gibi bir olasılık durumu vardır. Düz metin parolasını bu şekilde kurtaramazsanız. Son çare olarak önyüklenebilir bir Windows CD’sini (PCUnlockerOffline NT Password & Registry Editor) gibi programlar kullanarak, unutulmuş parolalarınızı sıfırlamak / kaldırmak ve sonra sıfırdan başlama yöntemleri kullanılabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir