Yıl neredeyse bitti ve 2017 yılı itibariyle Akıllı Telefon pazarı adeta yarış atları gibi birbirinin ardından amiral gemilerini sıralamaya devam ediyor ve her geçen gün bunlarla daha fazla özellik vadediyor. Tatilden ve alışverişten bu yana zaman bir hayli geçti ve en iyi akıllı telefon pazarı için av mevsimi başladı. Herkes kazanan olabilir ve muhtemelen kendi telefonumuz dışındakilerin en iyi olmasını istemeyiz.

En iyi Akıllı Telefon Sıralaması

Yeni bir akıllı telefonu seçmek, özellikle de tüm takımlar için eş zamanlı düşünüyorsanız oldukça zorlayıcı bir görev olabilir. Herkese uymayabilen akıllı telefonlar, her şey ve herkes için mükemmel olamayacağından, bu yılın en iyi modellerini farklı kullanım durumları ve ihtiyaçları doğrultusunda sunmaya çalıştık.

1- Üretkenlikte En İyisi: Samsung Galaxy Note 8

en iyi akıllı telefon

Galaxy Note serisi her zaman üretkenlik için tasarlanmıştır ve her zaman buna ayak uydurmak için tüm özelliklerini kullanmıştır. Samsung’un yönü biraz değişmiş olsa da, büyük veya çıkarılabilir pilleri atmış olsa da, “ruh” büyük ölçüde aynı kaldı. Büyük, Infinity Ekran çerçevesiz ekran, 6 GB RAM ve bir S Pen, Galaxy Note 8’i bir canavar haline getirmeye katkıda bulunan birkaç detaydır. Samsung DeX’e geçiş yapın ve bir masaüstü değiştirme veya en az bir takviye arayışına girin. İkili kameralarının özellikleri zirvede olmamasına rağmen hala en çok oy alan kameralarından biri olması asla tesadüf  sayılamaz. Öyle değil mi?!

Takipçisi: Apple iPhone 8 Plus

Herkes Android’i sevmiyor olabilir, bu yüzden diğer “gruplardan” olanlar için iPhone 8 Plus verimlilik ortağınız olacaktır. Neden iPhone X değil mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

2- En İyi Kamera: Google Pixel 2

en iyi akıllı telefon

Google akıllı telefon piyasasında bulunmamış olsaydı, muhtemelen sadece bir dijital fotoğraf makinesi yapmış olurdu. Google Pixel 2 çok şeydir ve aslında bir Android destekli kamera için harika bir aktör olduğu da kolaylıkla anlaşılabilir. Akıllı telefon kamera arenasında birçok rekabetçi olmasına rağmen, Pixel 2 yalnızca yazılım ve algoritmalar kullanarak sihir oluşturan tek bir kameraya sahip tek cihaz olmaya devam ediyor. Bu düşünüldüğünde etkilenmemek elde değil!

Takipçisi: Apple iPhone X

Tıpkı yukarıdaki gibi, bir Android hayranı değilseniz bir iPhone gerçekten tek seçenektir. Neyse ki iPhone X, DxOMark’ın en iyi ikinci özelliği olarak düşünülmektedir. Fakat cüzdanınızı kırpmadan önce bir sonraki noktayı düşünün.

3- IOS’ta En İyisi: Apple iPhone 8 Plus

en iyi akıllı telefon

Bekle, orada bir IOS telefonu mu var? IPhone 6 ve 6 Plus’a hiç benzemiyor mu?  Bu yıl harika haberler mi bekliyorsunuz!  Evet bu Apple iPhone 8 Plus’tan başkası değil! Ancak iPhone X’in tüm dikkatleri üzerine çekmiş olsa da bunun en iyi seçenek olduğu anlamına gelmiyor; hatta birçok  iPhone hayranlarına göre Ekran dışında, pek çok şey için iPhone 8 Plus, iPhone X’e oldukça yakın. CPU, RAM, hatta bir kulaklık girişi eksikliği dahi bu iki telefonun ortak özelliklerinden. Artı, X’e göre daha ucuzdur ve bir home düğmesi  de vardır. İkili kamera hiç de fena değil ve iPhone X’in performansına az ya da çok uyuyor.

Takipçisi: Apple iPhone X

Tasarrufu ön planda tutan ve keskin kenarda yaşamak istemeyen Apple hayranları için gerçekten çok fazla seçenek yok gibi. iPhone X kötü değil, ama doğal olarak ilk nesil ürünlere göre oldukça pahalı ve bu da birçok Apple hayranını oldukça ürkütüyor.

4- Eğlencede En İyisi: Razer Telefon

en iyi akıllı telefon

Razer Telefonu, nihai oyun telefonu olarak ipleri eline aldı diyebiliriz; bu da, en son eğlence telefonu olduğu anlamına geliyor. 2K ekran, 120 Hz yenileme hızı, çift öne bakan Dolby Atmos hoparlörler, ortalama bir eğlence telefonun çok ama çok üstünde özellikler anlamına geliyor. Bu konuda her şey video ve ses kalitesi ile eş güdümlü olarak üretilmiş durumda. Elbette, Razer’in ilk telefonuna yatırım yapmak konusunda biraz tereddüt olabilir, ancak hem OUYA hem de Nextbit’in kavranmasıyla, bu telefon serisine olan güven daha da pekişmiştir. Ve hali hazırda birçok Razer  kullanıcısı bu telefonu şiddetle tavsiye ediyor.

Takipçisi: Sony Xperia XZ Premium

Ancak, ekran çözünürlüğünden yana kaygınız varsa, 4K ekranlı piyasadaki tek telefon olan Xperia XZ Premium’dan başka bir yere bakmayın. Kuşkusuz, özellikle fiyat indirimleri ile bu konuda büyük bir alternatif olabilir. Sadece akranı dahi bu telefonu en gözde telefon yapan birkaç özellikten biridir.

5- En iyi ses: LG V30

en iyi akıllı telefon

Bazı kullanıcılar telefonlarını modern, büyük övgü alan ve pahalı müzik çalarlara sahip olmasını göz önünde bulundurarak tercih ederler. Onlara göre, ses deneyimi, diğerlerinin birkaç adım önünde ilerlemektedir. LG, uzunca bir süredir ses teknolojisiyle uğraşıyor ve bu alanda büyük gayret gösteriyor. V30’un 32-bit Gelişmiş Hi-Fi Dörtlü DAC’si kelimenin tam anlamıyla çok harika bir özelliktir. Razer Phone son oyun ve eğlence telefonu ise, LG V30 neredeyse en üst düzey kayıt stüdyosu olarak kabul edilebilir. Ve evet, bir premium akıllı telefonun birçok özelliğine sahip, bu yüzden kesinlikle müzikseverlerin içine bakması gereken önemli bir detay olarak kabul edilebilir.

Takipçisi: Samsung Galaxy S8

Şu anda Harman’a ve dolayısıyla AKG’ye sahip olmasına rağmen, Samsung’un en son amiral gemileri ses kalitesi açısından tam olarak dikkate değer değildir. Bu telefonu diğerlerinin üzerine taşıyan en önemli özelliği ise Pixel 2: Bluetooth özelliğidir. Dolayısıyla, müziği iki hoparlöre kablosuz olarak bağlarsanız, daha ince ses alırsınız ve bir Galaxy Note 8’in S Pen’e veya bir Galaxy S8 + boyutuna ihtiyacınız yoksa, daha ekonomik ancak yine de bakım yapılabilen Galaxy S8 ihtiyaçlarınızın tamamını karşılarsınız.

6- Tasarımda En İyisi: HTC U11

en iyi akıllı telefon

İyi satamayabilirler, ancak HTC’nin amiral gemileri çoğunlukla en gözde tasarımlara sahip telefonlar olarak kabul edilmektedir. HTC U11 kesinlikle farklı değil, sıvı halindeki camı çok etkileyici görünüyor. Jüri bu konuda biraz haksızlık yapabilir, çünkü bu telefon birçok Premium spesifikasyonların üstesinden geliyor ve bu alanda önemli bir amiral gemi olarak kabul ediliyor. Kamerası diğer telefonlara göre biraz geride kalmış olmasına rağmen bu alanda söz sahibi olmaya yeter düzeyde olduğunu düşünüyoruz. AT & T’deyseniz hemen bu telefona ince bir dokunuş yapabilir ve harika özelliklerini gözlerinizle görebilirsiniz.

Ekranı, 18: 9 boyutlarına sahip neredeyse saydam özelliktedir. Ve mükemmel bir görüntü deneyimi sağlar.

Takipçi: ZTE Axon M

Gerçek bir baş döndürücü telefon ister misiniz? Neden dünyanın ilk “kullanışlı” katlanabilir telefonu olan bu telefonu tercih etmiyorsunuz? Eminim bunun için yeterince cesaretlisinizdir. Bu telefonu deneyimlemek isterseniz hemen en yakın bir Phone Shop’a uğrayabilir ve yerinde test edebilirsiniz.

7- Fiyat Performans Ürünü: Essential PH-1

en iyi akıllı telefon

Birinci sınıf telefon için ekstra prim ödemek zorunda değilsiniz. Çünkü bu telefon gerçekten de hem çok uygun fiyata sahip hem de fiyat performans açısından mükemmel bir seçenek. Bununla birlikte, çok az kişi bu telefonun hakkını teslim edebildi. Essential PH-1 çok etkili bir başlangıç yaptı ve bir süre sonra umduğunu bulamadı ancak Andy Rubin’in Essential PH-1’i yavaş yavaş cesaretini kanıtlıyor.  İnanın bu telefon bir iPhone X ile karıştırılma potansiyeline sahiptir, ancak Android’in saflığına olan bağlılığı, Pixels ile aşık olan Nexus severler için bir dezavantaj olarak kabul ediliyor. Essential PH-1 fiyatının yaklaşık yarısı olan Essential, bu yılın en uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olarak piyasadaki yerini alıyor.

Takipçisi: OnePlus 5T

Orijinal “Never Settle” bu alanda önemli bir deneyim ancak düşük fiyat etiketleri OnePlus’ın en güçlü noktalarından biri olmaya devam ediyor. Essential PH-1 ile aynı fiyata 2 GB daha fazla RAM elde edersiniz, ancak ekranınızı Full HD + ‘ye çevirmeniz gerekecektir. Tabii ki bu mümkün olmayacağı için bu telefonu alarak daha büyük avantaj yakalayabilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!