En iyi Aşk Filmleri 2017 Sıralaması

Ana Sayfa Haber Sinema En iyi Aşk Filmleri 2017 Sıralaması
Zeynep Yılmazer   

Okuma süresi : dakika


İçerisinde kendinizden bir parça bulabileceğiniz, ağlamak, kahkaha atmak, öfke duymak ve sonunda sizi sevginin ölümsüz gücüne tekrar inandıran bazı filmler var. İzlenmesi gereken bu 10 en iyi aşk filmleri kalbinizde mümkün olan en iyi şekilde yer etmesi garanti edilir.

En iyi Aşk Filmleri

Reklam ucuz duvar kağıdı

1-Titanik (Titanic)

en iyi aşk filmleri

Listeye bir hit ile başlıyoruz. Titanikte okyanusun ortasında yaşanan beş günlük bir romantizm, şimdiye kadarki en güzel aşk hikayelerinden biri haline geldi.

Jack ve Rose, teknenin farklı kesimlerinden birbirlerini gördükleri andan itibaren,kimyaları uyuştu. Filmin müziği bile tek başına sizi yüzde yüz tutacak garantide. Aşk bir ses olsaydı, Celine Dion’un “My Heart Will Go On” adlı sesi olurdu.

2-Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice)

en iyi aşk filmleri

Jane Austen’ın klasik romanı, en sevilen kitapların arasında yer alır; çünkü Elizabeth Bennet ile Darcy arasındaki romantizm unutulmazdır. Bu güzel 2005 film uyarlaması da öyle.

Film, gururlu bir fakir kızın ve önyargılı bir zengin adamın aşk hikayesini anlatıyor. Gururun, aşkın önüne geçtiği bir çizgide yaşamları umulmadık bir biçimde karmaşıklaştıracaktır.

3- Aşkın Kitabı (Becoming Jane)

en iyi aşk filmleri

Aşk ve Gurur’dan bahseden birçok tarihçi romanın yazarı Jane Austen’ın 1790’larda gerçek hayatında yaşadığı yasak romantizminden esinlendiğine inanıyor.

Kitabı yazdığı zamanlarda Austen, bir arkadaşına, Tom Lefroy adlı zavallı bir İrlandalı’nın bir avukat ile dans edip flört ettikleri hakkında bir mektup yazıyor. Film, Austen’ın geçmekte olan sözlerini yakında unutmayacağınız bir kalp kırıcı romantizm haline getiriyor.

4-Aşık Shakespeare (Shakespeare in Love)

en iyi aşk filmleri

Büyük yazarlar görünüşe göre romantik dramalar için harika konular yapıyorlar. Aşık Shakespeare bu filmde, William Shakespeare’e kendi aralarında bir ilişki veriyorlar- bu tamamen hayal edilmiştir.

Bu film, Shakespeare’i fikirlerinden yoksun, mücadele eden oyun yazarı /aktör olarak tasvir ediyor. Shakespeare’in oyunlarını seven ve kadınları oynamasına izin verilmediği için hayalini takip etmesi gereken bir adam olarak vazgeçilmez tiyatro oyuncusu olan Viola de Lesseps’le tanışır. Bu aşk hikayesi doğru değil, ama Shakespeare’in en ünlü oyununu tamamen yeni bir ışıkta göreceksiniz.

5-İlk Aşk İlk Dans (Dirty Dancing)

en iyi aşk filmleri

Dirty Dancing, Johnny adında kötü bir erkek dans eğitmeni ve Baby adında genç bir kızın yaz romantizmini anlatıyor. Amerika 1963 yazı, bir yaz kampında dans eğitmenliği yapmakta olan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde diğer dansçılar ile dans etmektedir. Kampta ailesi ile tatil yapan Baby adlı genç kız ise kendine yeni eğlenceler arayışı içerisindedir. Gerçekleşen büyük tesadüflerin de yardımıyla Baby, Johnny’e aşık olur ve zamanla onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.

6-Aşk Her Yerde (Love Actually)

en iyi aşk filmleri

Film her açıdan aşkı, sevgiyi inceler. Hatta filmde pek çok karakter arasında başrolde aşkın olduğu bile söylenebilir. Filmin amacı ise yaşamda aşkın kapladığı yeri göstermektir.

 

7- Alacakaranlık (Twilight)

en iyi aşk filmleri

Edward adlı yeni çocuk Bella Swan’ın okuluna geldiğinde, Bella onu görür görmez etkilenir. Bella, bir kere aşık olduklarında, Edward’ın ölümsüz bir vampir olduğu gerçeğini bilse bile, herhangi bir şeyin aşklarına müdahale etmesini reddeder.

8- Aşk ve Basketbol (Love & Basketball)

Love & Basketball mükemmel bir karma film. 13 yıldan beri, atletik rakipler olarak başlayıp sonunda birbirlerinin en büyük hayranları haline gelen Monica ve Quincy’nin hikayesini anlatıyor. Başka bir deyişle, deli gibi aşıklar. Monica ve Quincy, profesyonel basketbol kariyerinin deli baskısını birbirleriyle olan duygularıyla dengelemeyi öğrenmelidirler. Aşk ve Basketbol romantik hikayenin yanı sıra çarpıcı bir filmdir.

9- Herhangi bir NICHOLAS SPARKS Filmi ( The Notebook )

en iyi aşk filmleri

Aşka olan inancınızı güçlendirecek bir film listesi tabi ki de Sparks filmi olmadan tamamlanamazdı. Burada her bir filmi hakkında aşırı detaylara girebiliriz ama çok zaman alacaktır. Sparks’ın yayımlanmış 15 romanından 6’sı filme çekilmiştir ve 2 romanı ise hala çekim aşamasındadır. Her filmini izlemeyi tavsiye ediyoruz ama The Notebook’u (Not Defteri) kesinlikle izleyin. Bu şekilde en iyi aşk filmleri sıralamamızı bitirmiş olduk. Sizinde favori en iyi aşk filmleri sıralamanız varsa bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir