Windows Store’da, verimlilik yardımı, sosyal ağlar, vb sözcüklerle arama yapan kullanıcılar için çok sayıda en iyi windows 10 oyunları vardır. Fakat hiçbir şey ücretsiz ve efsane olmuş bir oyundan daha iyi olamaz. Yapboz oyunları, aksiyon oyunları, yarış oyunları veya yeniden yapılandırılan klasik oyunlar istediğinizde binlerce seçenekle karşılaşarak seçim yaparsınız.

Fakat bütün Windows 8 oyunları düzgün yazılım içermez, bu yüzden onları yüklemeye vakit ayırmaya değmez. Üstelik bir takım alt başlıklarla ekranınızı kaplar, bu nedenle kömürler arasından mücevherleri bulmak için çabaladım.

En iyi Windows 10 oyunları

1.Jetpack Joyride

en iyi windows 10 oyunları

Jetpack Joyride tıpkı fonetiğindeki gibi çılgın bir seyahattir. Hikayenin başkahramanını Barry ‘i siz kontrol ediyorsunuz. Barry olarak bir jetpack (Genelde sırta takılan gaz kullanıcısını uçuran jet motorlu cihaz) çalarak gizli bir yoldan ustalıkla kaçıyorsunuz. Yol boyunca coin’leri topluyorsunuz ve topladıkça bir üst seviyeye geçiyorsunuz ve size yardımcı olabilecek araçlar kazanırsınız. Fakat bilim adamları Barry’i çalıntı arabasında öldürecek bir sistem oluşturdular. Elektrik ışınlarından, misilleme füzelerinden ve lazer ışınlarından korunarak koşabildiğiniz kadar koşun.

Açıklama

Jet motoru ile gökyüzüne, sevilen kahraman maceracı Barry Steakfries olarak uçun. Barry’e katılın, gizli laboratuvarda, zalim bilim adamlarının pençesinden jetpack’leri çalarak kurtulun. Mermi yağmurları, balonlar ve yerden yükselen lazerlerden kurtulup daha yüksek skorlara ulaşın. Yol boyunca coin’ler, araçlar, çeşitli yetenekler ve daha fazlasını toplayın. Oyun ilerledikçe güvenli bir yerde kostüm değiştirin. Ninja’lar gibi giyinmek ister misiniz? Kazanç kuşunuzu altına boyamak ister misiniz? Robotu yakalamak ister misiniz? Seçim sizin.

Hayatta kalın, müthiş olun ve çalıntı Jetpack ile gezin. Jetpack hiç bir zaman yeterli olmaz. Daima yeterinden fazladır; onunla daha da fazlasını görün ve yapın. Her zaman Barry Steakfries daha fazlasını sunar.

Oyunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

2.Robotek

en iyi windows 10 oyunları

Robotek strateji ve şansın birleştiği benzersiz bir savaş oyunudur. Bir robotu oynuyorsunuz ve bir robota karşı oynuyorsunuz. Her sıra değişimde destek botları seçebilirsiniz, savunma veya hücum oynayabilirsiniz. Ne yapacağınızı seçebilirsiniz ve makinedeki stil butonuna basarak başlayabilirsiniz. Size sıranız geldiğinde alacağınız 3 dönen çark gösterilir. En büyük parça şans çarkına aittir, fakat strateji yeteneğiniz ve riskleri hesaplamanız da aynı derecede önemlidir.

Oyunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Açıklama

İnsanlık yenik düştü. Robot makineler bütün gezegende başkaldırdı. Makinelerin İmparatoru yeni bir dünya düzeni kurdu. Şimdi dünyayı geri alma zamanı… Bir kerede tek düğüm atın ve ileri hareket edin.

Düşmanlarınızı lazerlerle veya elektrik akımı vererek veya mikrodalga ile kızartarak öldürün. Robotunuzu yerleştirerek dövüşün veya robotlarınızı düşmanlarınızdan kurtarın. Güçlerinizi koruyarak geliştirin ya da fırlatarak acımasızca tahribat yapın.
Her savaştan deneyim edinin, seviye atlayın, güç kazanın ve Makinelerin İmparatorunu ezin.

Uygulama Satın Almak

Robotek uygulaması ücretsizdir ama opsiyonel olarak alabilirsiniz. Giriş oyununu enerjinizi tekrar yenilemeden bitirebilirsiniz. Güvenle oynayın: Kullanılan bütün sembolleri öğrenin, hiçbir sorun size meydan okuyamaz. Oyunun ustası olun, seviye atlayın ve öncelikle zayıf düğümlerin üzerine gidin. Her zaman opsiyonlarınızda silme yaparak tekrar başlayabilirsiniz.

Herhangi bir alım yaptığınızda:

*Güç & coin,

*Şarj erişim düğümü,

*Her zaferde yeni güçler kazanırsınız.

*Arkadaşlarınızla oynamak için düello moduna getirin.

Yorum:

‘’Robotek gözlere ve kulaklara hitap eden estetik bir uygulamadır. İyice derinine dalmazsanız kolayca aldatılabilirsiniz.’’

‘’Dünyayı geri almak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.’’

‘’9 ve 10 şimdi git ve geri al !’’

3.Zombie HQ

en iyi windows 10 oyunları

Zombie HQ en tercih edilen yarış ve silahlı aksiyon oyunudur. Zombi orduları ile dolu şehrin üstünden atlayın. Başlangıç kolay görünür fakat bununla yetinmeyin. Zombileri öldürerek nakit kazanırsınız ve bu nakitleri zombileri öldürmek için harcarsınız. Göreviniz bütün şehri kapsar fakat daha ileri seviyeye geçmek ve yeni görevler elde etmek için her zaman başlangıç kampınıza geri gelmeniz gerekir. Uygulama ilerleyen seviyelerde yeni silahlar, yakın dövüş silahları ve ekipmanları vererek sizin bağımlı olmanızı sağlar.

Oyunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Açıklama

‘’Bu günlerde şehir biraz garip görünüyor. Bütün barlar kapanıyor, içmek ve gevşemek için hiçbir yer yok…

Bütün bu lanet zombiler baktığınız her yerdeler. Pek çoğu öldürülmüş olmasına rağmen, gelmeye devam ediyorlar. İyi zombi, ölü zombidir. İyi olan tek şey, her yerde bolca silah olması..

Hala duruma boş verebileceğiniz birkaç yer var..Bazı yerlerde zombi kafataslarının saldırısına ara verebilirsiniz.‘’ZombieHQ’’ çeşitlerini biliyorsunuz.

Şehirdeki zombi istilası sizin zamanınızı bitirir. Şehrinizi geri alın, sizin olanı geri kazanın.
Kurtarmak için sokaklarda gittikçe daha büyüyen ve kötüleşen silahlarla, patlayıcılarla ve diğer zombi silahları ile koşun.

Hayatta kalanları zombi sürüsünden kurtarın ve onları güvenle havaya kaldırın böylece BONUS ödüller kazanın.

Zombie HQ’da bir nefes alın, en son insan mağaranıza bilardo masaları, sıcak küvetler, TV’ler, pikaplar, bitkiler ve daha fazlasını yerleştirin.

Zombie HQ oynaması ücretsizdir fakat bazı ekstra bölümler için gerçek ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Not: Oyunu cihazınızdan kaldırdığınızda bütün kaydettiğiniz ve sakladığınız bilgiler silinir.

4. The Gunstringer

en iyi windows 10 oyunları

Gunstringer ölümsüz bir kukla kovboyun kontrolünü size verir, – gerçekten- öldükten sonra intikam için geri gelmiştir. Eski takımındaki üyeler onu mezara koydular ve bunu ödeyeceklerdir. Gunstringer oynaması kolay gibi görünür. Yol kenarındaki hazine sandıklarını ve düşmanları vurursunuz. Bu sırada kovboyu çeşitli engellerin etrafından geçirmeniz gerekir. Bu tarz oyunların hepsinde olduğu gibi çok zordur ve çok hızlı olmak gerekir. Jetpack joyride’ın tersine The Gunstringer’da elde edilebilecek çeşitli seviyeler vardır. Böylece bir tur daha geri gelme ödülünü alırsınız.

Oyunu ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Gunstringer Windows 8’ deki çok başarılı Xbox Kinect hızlı koşu oyununa benzemektedir.
Efsane iskelet kovboy marionet ile gittikçe gelişen 3 vahşi batı versiyonu ve 15 seviyede yarışırsınız. Eski bir deyimde ‘’Eyere çıkarsan gezmeye hazır ol ‘’ denir. Ölü engellerden sakının, amacınız kanun kaçakları ile olabilecek en hızlı şekilde hareket ederek savaşmaktır.
Hikaye seviye odaklı ayarlanmıştır. Üç Endless Run (Sonsuz Koşu) seviyesinde meydan okuyun. Gunstringer’in kanun kaçağı arayışına silahları ve pek çok yeni özel seçenekleri kullanarak yardım edin.

5.Royal Revolt

en iyi windows 10 oyunları

Royal Revolt klasik kule savunma oyunudur. Hikayede iğrenç akrabaları krallığı ele geçirmek istediği için uzağa, okula yollanmış genç bir prenssiniz. Göreviniz geri dönerek intikam almaktır. Sizin olan kaleyi geri almalısınız. Gameplay’i öğrenmesi kolaydır fakat iyi oynamak strateji gerektirir çünkü düşmanla ve teçhizatı ile başa çıkmak için doğru hamleleri üretmeniz gerekir, en iyi windows 10 oyunları içerisinde animasyon tarzında kurgulanmasına rağmen her yaşa hitap edebilen bir oyundur.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

6.Radiant

en iyi windows 10 oyunları

Radiant, klasik sıra kemerler altında geçen uzay istilacı oyunlarının revize edilerek, modernleştirilmiş eğlenceli bir türüdür. Uzay geminizi, asteroidlere, uzaylılara, uzaylı istilacılara karşı kontrol edersiniz. Düşmanları vurdukça nakit kazanırsınız ve bununla silahlar alırsınız. Her silahın farklı gücü vardır ve düşman dalgalarına karşı savaşırken her silaha ait özel avantajları kullanırsınız, en iyi windows 10 oyunları seviyesinde önce yavaş başlar fakat seviye yükseldikçe çılgın bir eğlenceye sürüklenirsiniz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Açıklama

Dev canavarlarla yüzleşmek için yüzlerce uzaylı kolonisi arasından geçin. Özel silahlar, güçler toplayın.
Geminizin seviyesini yükseltin ve kendi eviniz dünyayı kurtarın.
Uzaylılara karşı durun ve tekrar canlandırılan klasikleri yaşayın.

Özellikler

100 seviye
10 üst düzey uzay gemisi
6 yükseltilebilir silah
12 özel güç kaynağı
3 zorluk seçeneği
Global On-line oynanabilir
Müziği Kubatko tarafından yapılmıştır.

Yorumlar:

Oluşturulan grafikler ,ses efektleri, estetik ve bütünlük uzlaşmasını çok iyi birşekilde içeren bir oyun.

Pek az oyun elementi klasik bir oyunun bu kadar modernleşmiş versiyonuyla birlikte
çok uzaklara sıçrayarak oynamayı becerebilir.

Hexage dünyada fırtına gibi esen bir oyunu tekrar düzenleyerek akıl almaz bir çalışma yapmış.

7.Flow Free

en iyi windows 10 oyunları

Flow Free basitçe açıklamak gerekirse mental olarak tatmin edici bir bulmaca oyunudur.

Ekranda pek çok renkli noktalar ile başlarsınız. Sizin işiniz aynı renkleri bir boru ile bağlamaktır. Hatlar birbirine değmemelidir. Ekrandaki her kareyi kullanmanız gerekir. Başlangıçta çok basittir. Fakat ilerledikçe ekrandaki ızgara genişler ve her bir hamleden önce iyice düşünmeniz gerekir.

Açıklama

Flow Free basit ve bağımlılık yapan bir bulmaca oyunudur.
Karışık renkleri boru ile bağlarsınız ve bir akış oluşturursunuz. Bulmacayı çözmek için bütün renkleri eşleyin ve bütün yüzeyi kullanın. Fakat dikkat edin eğer borular, üst üste gelirse veya çapraz olurlarsa kırılır.

Ücretsiz oyun yüzlerce seviye içerir, zamana karşı oynanan versiyonu da vardır. Basit ve rahatlatıcı olarak başlar, ilerledikçe çılgınca eğlenceli olur. Nasıl oynayacağınız size bağlıdır. Bir Free Flow oynayın ve su gibi düşünceyi deneyimleyin.

Oyunu buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Flow Free Özellikleri

1500’den fazla seviye vardır.

8.Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

en iyi windows 10 oyunları

Nightmare of the deep : Cursed Heart oyunu ilerletmek ve bulmacayı çözmek için gizli bir materyal içerir. Ünlü bir korsanın cesedini içeren müzenin düzenleyicisini kontrol edersiniz. Bir yarışma için hazırlık yaparken müze düzenleyicisi bu korsanda garip bir şeyler olduğunu fark eder. Bu korku oyunu neşeli ve sevimli bir şekilde düzenlenmiştir. Yükselen seviyeler sizi saatlerce meşgul edecektir.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Açıklama

Enigmatis ve Grim Legends oyunları gizli metaryellerin bulunmasını amaçlayan, esrarengiz bir oyun. Bu oyun en iyi windows 10 oyunları içerisinde en korkunç oyun olabilir.

Tehlikenin her köşede gizlendiği bir korsan dünyasına girmek ister misiniz?

ÜCRETSİZ DENEYİN VE OYUN İLERLEDİKÇE KİLİDİ AÇIN

Siz bir müze sahibisiniz. Ölümsüz bir korsan kızınızı kaçırmıştır. Çocuk kaçırmanın, trajik asırlık bir aşk hikayesi ile ilgili olduğunu ve korsanın metresini canlandırmak için kızın yaşam gücünü kullanmaya çalıştığını hemen anlarsınız. Korsan için üzülürsünüz ama kızınız için çok geç olmadan korsanı durdurmanız gerekmektedir.

Modern müzeyi hızla terk edeceksiniz ve üç yüz yıllık eski, yıkık dökük korsan yolunda takibe geçeceksiniz. Altın çağdan bu yana yerleşim yerler ihmal edilmiş, terk edilmiş ve bitkilerle kaplanmıştır. Ay ışığında yere yayılmış kemikler, kafatası şeklinde kayalar gizemli adaya karanlık bir atmosfer vermektedir.

Siz gelmeden önce adada hangi trajik olay olmuştur? Hangi kötü güçler eski çürüyen bir gemide yelken açmaktadır ? Korkunç ölümsüz korsan göründüğü kadar kötü müdür?
Bu soruların cevaplarını hayalet gemide Caribbean denizinde, yerleri korsan kemikleri kaplı, yüzeyi altında uzanan mezarlar tarafından doldurulmuş, yıkık kaleyi içeren kafatası adasına yapacağınız unutulmaz yolculukta bulacaksınız. Kızınızı kurtaracak kadar cesur musunuz? Laneti kaldıracak kadar cesur musunuz?

Bu makalemizde sizlere en iyi windows 10 oyunları ücretsiz olarak oynayabileceğinizi ve windows store’dan indirme yollarını gösterdik. Umarım yardımcı olabilmişizdir.

Sizinde en iyi windows 10 oyunları hakkında Store’dan indirdiğiniz ve oynamaktan keyif aldığınız oyunlar var ise bize yorum olarak belirtiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!