Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, aşılarını tamamlayan öğrencilerine tablet hediye edeceğini sosyal medya hesabından açıkladı.

Aşı olana tablet hediye edilecek! Aşıda Teşvikler Devam Ediyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, yeni eğitim yılının ilk döneminde kapılarını öğrencilere açıyor. Bununla birlikte tedbirin elden bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Üniversite, okula gelecek öğrencilere aşılarını tamamlamaları dahilinde tablet hediye edileceğini duyurdu. Bu teşvik amacıyla uygulanacak olan kararda; aşılarını tamamlayan öğrenciler arasından 10 kişiye tablet hediye edilecek.

“AŞINI OL, TABLET SENİN OLSUN”

Üniversitenin resmi Twitter hesabından duyurulan teşvik çekilişi “ Aşını ol, başvurunu yap, çekilişe katıl, tablet senin!” cümleleriyle duyuruldu.


Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

SSA 1 sene önce

Türkiyedeki haberciliğin neden leş olduğunu her haber okuduğumda tekrar anlıyorum. İşiniz, gücünüz, hayatınız, tek başarınız manipülasyon. İlgi çekici olması için haberi süslemek başka, yalan ibareler kullanmak tamamen başkadır. Onlarca Türk haber sitesini günden güne takip etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, en küçüğünden en büyüğüne hepiniz haberle değil manipülasyon sayesinde para kazanan insanlarsınız.

Haber başlığı, “Aşı olana tablet hediye edilecek.”
Genel, ülke içi hatta küresel bir ifade kullanılmış cümle.

Haber alt başlığı, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, aşılarını tamamlayan öğrencilerine tablet hediye edeceğini sosyal medya hesabından açıkladı.”

Küresel/ülke geneli bir ibareyi gören geldi, lakin haberi açınca gördü ki bu aslında yalnızca spesifik bir üniversitede yapılan teşvik durumu.

Haber içeriği “.. üniversitesinde aşılarını tamamlayan öğrenciler arasından 10 kişiye tablet hediye edilecek.”

Küresel/ülke geneli bir ibare diye açtık, bir üniversitenin öğrencilerine aşı teşviği olarak tablet vereceğini okuduk, biraz daha aşağı inip makaleyi okuyunca da bunun yalnızca 10 kişiye, çekiliş ile verileceğini gördük. Bir piramit şeklinde, aşağıdan yukarıya doğru nasıl bir manipülasyon çalışması olduğunu daha açık bir şekilde alıntılayamazdım sanırım. Tek işiniz manipülasyonken kendinizi bir bilgi edinme kaynağı olarak sunuyor olmanız hem içler acısı hem de rezil bir durum.

    Mustafa 1 sene önce

    merhabalar değerli yorumunuz bizim için önemli normalde bizi takip ediyorsanız detayları haber başlığında vermeye çalışıyoruz. Eğer diğer büyük haber sitelerini takip ediyorsanız oradaki manipülasyonları görebilirsiniz. Biz misyon olarak yalan haber veya manipulasyonla değil haberleri net bir manşetle vermeye çalışıyoruz. Yine de eleştirinizi dikkate alacağız. Teşekkürler