Facetune ve Enlight gibi iOS uygulamalarının geliştiricisi Lightricks, bu sefer yeni bir fotoğraf çekme uygulaması ile karşımıza çıktı.

Quickshot, içerdiği çekim modları ve çekim sonrası düzenlemeleri ile daha iyi fotoğraflar çekmenize ve düzenlemenize yardımcı olacak. Facetune ve Enlight gibi uygulamalar daha çok fotoğraf düzenleme üzerine yoğunlaşırken, Quickshot uygulaması ise fotoğrafı yakalama sürecinde yardımcı olacak.

Yeni fotoğraf çekme uygulaması olan Quickshot,HDR modu sayesinde fotoğrafı çekmeden önce en uygun pozlamayı otomatik olarak ayarlayabiliyor. Enlight Quickshot ile sunulan çekim modları arasında HDR, hızlı çekim, fotoğraf ve elektronik flaş da bulunuyor.Ayrıca uzun pozlama ayarı gibi hareket çekimlerinde hareketi ifade etmek için kullanılan “Strobe” da var.

Quickshot ayarı, kamerayı nasıl tuttuğunuzu otomatik olarak algılar ve onları çekerken fotoğrafları kırpabilir, yeniden üretecek ve hatta düzenleyecektir. Eğri fotoğraf çekmeye yatkınsanız ise özellikle fotoğrafı daha sonra düzeltme sürecinde etkili olacaktır.

Uygulamayı ücretsiz bir şekilde Apple Store’dan indirebilirsiniz. Ancak uygulamanın tüm özelliklerine ve tüm efektlerine erişim sağlamak istiyorsanız da 19.99 dolar ücreti karşılığında ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir