Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen TOKİ açıklaması geldi.

ABD’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, TOKİ’den ev alan vatandaşlara bir müjde vermek istediğini belirterek detayları açıkladı.

Erdoğan açıklamasında “TOKİ’den ev veya iş yeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Yüzde 25’lik İndirim Başlatıyoruz

Erdogan Kabine Toplantisi aciklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu. TOKİ destekli sosyal konut projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz” diyerek detayları açıkladı.

Erdoğan ayrıca kira ve konut fiyatlarının da makul seviyelere düşmesini beklediklerini ve bundan şüphe duymadıklarını belirtti.

TOKİ’NİN İNDİRİM KAMPANYASI! ERDOĞAN YENİ MÜJDEYİ DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York’taki Türkevi’nde gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide, önemli açıklamalarda bulundu. Seçimden sonra ikinci etap çalışmalarına hemen başlayacaklarını belirten Erdoğan, TOKİ’den ev alanlar için müjdeli bir haberi de paylaştı.

“TOKİ’den ev veya iş yeri alıp, geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz.

Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün başlayacak kampanyanın 19 Ekim’e kadar süreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ’den ev alan vatandaşlara da bir müjde vermek istediğini söyleyerek şunları kaydetti: “TOKİ’den ev veya iş yeri alıp, geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz.

Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek.

Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek.

Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim’e kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.”


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER