Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalar yaptı. Erdoğan, koronavirüs aşısıyla ilgili, “Temenni ederiz ki mayıs haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin… Çin Dışişleri Bakanı’na bu iş süratle bitsin dedim” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Aşılama Takvimi ile ilgili kritik açıklama

Son dakika Erdogan'dan asi aciklamasi

Çin Dışişleri Bakanı ile konuşmasını anlatan Erdoğan, ” Dedim ki, sizden süratle bekletiyoruz. Aşıyı insanımız için en tesirli kaynak olarak görüyoruz. Yerli aşı çalışmalarımız devam ederken ilaç çalışmaları da devam ediyor.” diye konuştu.

Aşılama takvimi

Temenni ederiz ki mayıs haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Yaz mevsimine de huzurlu bir şekilde girmiş olalım. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz ve Çin’den aldığımız aşıların dışında, Çin Dışişleri Bakanı ile de bunları etraflıca görüştük. İlk anlaşmada 100 milyon faz aşıydı anlaşma bunun ilk etabı 50 milyon fazdı.

Şu an bu 50 milyon henüz bize ulaşmadı. Şubat sonunda bize ulaşacaktı. Dün kendilerine bunu tekrar hatırlattım. Dedim ki, sizden süratle bekletiyoruz. Aşıyı insanımız için en tesirli kaynak olarak görüyoruz. Yerli aşı çalışmalarımız devam ederken ilaç çalışmaları da devam ediyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER