İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan açıklama geldi.

İletişim Başkanı Altun’dan İstiklal Caddesi’ndeki Patlamaya İlişkin Açıklama

Altun, yaptığı açıklamada, “Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir.” ifadelerini kullandı.

RTÜK’ten yapılan duyuruda, patlamayla ilgili yayın yasağı getirilmişti.

İstanbul’un simgelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde korkunç bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre, 6 kişi hayatını kaybederken 2’si ağır 81 kişi de yaralandı. Patlamaya ilişkin İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan açıklama geldi.

Altun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir.

Medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz.”

RTÜK YAYIN YASAĞI GETİRDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medyadan “geçici yayın kararı”na ilişkin görseli paylaşarak, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur.” ifadesini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER