Chrome, uyarı vermeden belirli siteleri açma işlemini durdurabilir. Bütün sitelere girebilirsiniz ancak bazı sitelere girmeye çalıştığınızda hata alabilirsiniz. Chrome bir alanı açamadığı zaman size Err_connection_refused hatası (err connection reset chrome) hatası verir.

Bu hata bad_module_info hatası gibi son zamanlarda kullanıcıların karşısına çıkmaktadır, sorunun ne olduğu hakkında çok şey söylemiyor.

Örneğin YouTube gibi alan adları için görünebilir. Geçmişte herhangi bir sorun yaşamadan bir alanı ziyaret etmiş olsanız bile, Chrome bunu açmayı reddeder.

Basit çözüm bir VPN kullanmaktır, ancak eğer dürüst olursak, bu bir çözüm değildir. Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatayı düzeltmek için biraz temizlik yapmalısınız.

Err_connection_refused Chrome Sorunu nasıl düzeltilir?

err_connection_refused chrome

ERR_CONNECTION_REFUSED mesajını denemek ve çözmek için şunları yapabilirsiniz:

  1. Sayfanın başka adreste açılıp açılmadığını kontrol edin.
  2. Yönlendiricinizi yeniden başlatın.
  3. Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
  4. Proxy ayarlarınızı değerlendirin ve gerektiği gibi ayarlayın.
  5. Virüsten koruma ve güvenlik duvarı yazılımını geçici olarak devre dışı bırakın.
  6. DNS önbelleğinizi temizleyin.
  7. DNS adresinizi değiştirin.

Err_connection_refused chrome (err connection reset chrome) hatası rastgele oluşan bir hatadır. Size hangi sitenin ya da site içerisinde hangi alanın yüklenemediğini söylemez. Genellikle YouTube üzerinde görünür.

Sorun başlamadan önce, web sitesinin bir kesinti yaşamadığından emin olun. Kontrol etmenin en kolay yolu, https://downforeveryoneorjustme.com/  bu siteyi kullanarak herhangi bir sitenin online olup olmadığına bakmaktır. Chrome’un açamadığı URL’yi yapıştırın ve online olup olmadığına bakın. Herşey yolunda görünüyorsa sorunu gidermeye başlayalım.

err connection reset chrome

1- Modeminizi Resetleyin

Düşük olsa da sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir. Modeminizin güç düğmesini kapatın ve 10 saniye boyunca bekleyin. Açamadığınız web sitesine girmeyi tekrar deneyin. Sonuç olumsuz iste diğer adımlara geçelim.

2- DNS Önbelleğini Temizleyelim

Komut İstemi’ni yönetici haklarıyla açın. Aşağıdaki komutu çalıştırın. Tamamlanması birkaç saniye sürer ve DNS önbelleğinizin başarıyla temizlendiğini size söyler.

Sisteminizi yeniden başlatın ve siteyi tekrar açmayı deneyin. Hala çalışmıyorsa, sonraki çözümü deneyin. Dns ayarlarına ise dns ayarları 2018 makalemizden ulaşabilirsiniz.

ipconfig /flushdns

3- IP ve DHCP’yi yenileyin

Komut İstemi’ni yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın. IP ve DHCP yapılandırmanızı yenileyecektir.

Modem ile bilgisayarınızın bağlantısı anlık olarak kesilebilir, ancak bu endişelenecek bir şey değildir. Komutu çalıştırın ve Windows’un ağınıza tekrar bağlanmasını bekleyin. Chrome’un siteyi yükleyip yüklemediğini kontrol edin.

ipconfig /refresh

4- Err_connection_refused chrome Hatasına Bir Bakış

Chrome, bu hatayı birçok nedenden dolayı gösterebilir. Yeni bir uzantı, yeni bir VPN veya proxy uygulaması veya bir virüsten koruma yazılımı yüklediyseniz, bu hatadan sorumlu olabilirler.

Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa bunları devre dışı bırakmayı deneyin. Bu uygulamalardan birini devre dışı bırakmak sorunu çözüyorsa, söz konusu uygulamayı silebilirsiniz.

Bu hata, Chrome’da sınırlı değildir. Chrome’da bu hatayı görmeye başladığınızda, ağınızdaki diğer bilgisayarların da söz konusu siteyi açamayacağını görebilirsiniz. Aynı şekilde, başka bir tarayıcıda da siteyi açamamanız ihtimal dâhilindedir.

İyi haber şu ki, Chrome’daki hatayı PC’nizde çözerseniz err_connection_refused android veya ios, ağınızdaki herkes için çözülecektir. Diğer tüm tarayıcılar için de çözülecektir. Bunun bize söylediği şey, bunun bir Chrome sorunu olmamasıdır. DNS veya DHCP yapılandırmanız genellikle bu hataya yol açar.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER