Salgının tüm dünyaya yayılması ve ülkelerin sokağa çıkma yasağı getirmesi ile birlikte neredeyse herkes evde oturmakta. Hal böyle oluncada canımızın sıkılmaması için evde yapılacak şeyler araştırmasına girerek hem güzel hem iyi vakit geçirmek istiyoruz.

Evde hem güzel vakit geçirmek hemde kendimizi olumlu yönde iyi hissetmek adına nasıl vakit geçirebiliriz. Sizler için evde yapılacak en güzel 5 aktiviteyi derledik.

Evde Yapılacak En Güzel 5 Aktivite

Evde bulunduğunuz zaman hem bilgileneceğiniz hemde eğlenceli vakit geçireceğiniz evde yapılacak şeylere bir göz atalım.

1- Sanal Müze Gezme

samsun sanal müze gezme

Sanal müze ile hem genel kültürünüz artacak hemde evde sıkılmadan çok eğlenceli vakit geçirebileceksiniz. Birbirinden değerli yerlerin özelliklerini ve yapıların tarihini öğrenebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı Müzesi- Ankara

Cumhuriyet Müzesi- Ankara

Efes Müzesi- İzmir

Troya Müzesi- Çanakkale

Anadolu Medeniyetler Müzesi- Ankara

Gazi Müzesi- Samsun

Arkeoloji Müzesi- Gaziantep

gaziantep müzesi evde yapilacak şeyler

Göbeklitepe Örenyeri-Şanlıurfa

evde yapilacak şeyler webhakim

bu güzel yerleri rahatlıkla gezinebilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığının yapmış olduğu sanal müzede hem gezebilir hemde çok güzel bilgiler edinebilirsiniz. 3 boyutlu olarak müzelerin içini gezebilir ve sanki yanınızda rehber varmış gibi size çok değerli bilgiler vermektedir.

Sanal Müze Gezmek için tıklayın.

2- Online Ücretsiz Sertifika Programları Alma

evde yapilacak şeyler sikilmadan

Online ücretiz sertifika programları alabilirsiniz. E sertifika alıp hem kendinizi geliştirebilir hemde yeni sertifikalar elde edebilirsiniz.

Bilindiği üzere çoğu kurum işe başvuracağınız zaman sertifika isteyebilmektedir, ayrıca memuriyette de bazı sertifikalar istenebilmektedir, o yüzden sertifika çok önemlidir. Hem evde canınız sıkılmaz hemde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu arada çok daha detaylı bilgi almak ve nereden hangi üniversiteden ücretsiz online sertifika programı almayı öğrenmek için tıklayın. 

3- Belgesel İzleme

evde yapilacak şeyler belgesel izleme

Evde yapılacak şeylerin başında belgeseller geldiğini söyleyebiliriz. Belki filmlerde bir nebze önemlidir ama belgeselin tadını veremeyeceğini düşünmekteyim. Hem bilgilerinizi geliştirecek hemde genel kültürünüz artıracak olan belgeseller en iyi evde yapılacak şeyler kısmının başında geliyor desek yeridir.

Hayata daha farklı bakmanızı sağlayacak olan en iyi 10 belgeseli sizler için hazırladık buradan bakabilirsiniz.

4- Makale Yazma (Para Kazanma)

makale yazarak para kazanma evde

Makale yazarak hem kendinizi geliştirebilir hemde para kazanabilirsiniz. Evde çok farklı siteler kendilerine içerik üretecek kişiye ihtiyaç duymaktadır. Evinizden oturduğunuz yerde hem araştırma yaparak hemde yazı yazarak para kazanabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz para kazanma yollarına buradan göz atabilirsiniz.

5- Youtube İçerik Üretme

youtube içerik üretme evde

Evde oturarak hem kendinizi geliştirebilir hemde yetenekleriniz ortaya koyup parada kazanabilirsiniz. Eğer bir yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız bu youtube platformunda içerik üretme tam size göre olacaktır. Hem insanlara faydalı olabilir hemde evde canınız sıkılmadan kalabilirsiniz.

Sizler için detaylı olarak Youtube plaftomunda nasıl video çekilir, içerik üretilir ve para kazanılır hepsini derledik.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER