Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye !

Ana Sayfa Blog Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye !
  1)Beklentilerini yönet !

”Ebeveynlerim her zaman der ki:’-Bütün ilişkiler beklentiler ve iletişimden ibarettir.’..”

2)Asla varsayma ! Sor !

”Babam bana dedi ki:’-Asla varsayma!Eşinle iletişim kurmadığın sürece gerçekleri asla bilemeyeceksin.’..”

3)Her zaman ‘Seni Seviyorum! ve Teşekkür Ederim!’ demeyi unutma !

Evlendiğimde 21 yaşındaydım ve biz çok genç evlendik.Sanırım birkaç şey bize yardımcı oldu.Hiçbir zaman elveda demedik.Her zaman seni seviyorum dedik ve yaptığımız her şey için teşekkür ettiğimize emin olun.Eğer çöpü çıkarırsa benim
ona eğer bulaşıkları yıkarsam onun bana teşekkür etmesi gibi.Sadece asla hafife almadığına emin olursun ve onlar bunu bilirler.

Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye 33311p

4)Eşinizle sürekli aşık kalın !

Evlilik biriyle ömür boyunca olunca aşkı düşürüyor.Birinin sana her zaman sırılsıklam aşık olmasını bekleyemezsiniz.Aşka dair yeni şeyler bulmalı ve birbirinize öğreterek aşkı büyütmelisiniz.

 

5)Yargılamak için acele etme !

Eğer buraya bir tavsiye bırakmam gerekirse,asla suçlamayın ama sorun.Öfkelenmeye acele etmeden önce eşinizin bakış açısını kazanın.Çok sert ve çok hızlı bir şekilde yargılayarak büyük kavgalara neden olursunuz.Aksi bunu önler.

Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye 3211p

6)%50 verme %100 ver !

-Bir ilişki- yüzde 50/50 değildir;yüzde 100/100’dür.Diğer türlü çalışmaz.Ayrıca oldukça güven ve saygı gerektirir.Kızıp,sonra telafi ediyorsunuz.İlişkinin SİZİN ilişkiniz olduğunu unutmayın.Başka birinin değil.bu yüzden arkadaşlarınızın ilişkileriyle kıyaslamayın.Ve eğer canınızı sıkan bir şey varsa,söyleyin.Kızgınlığınıza sebep olacak şeylerin üzerine oturmayın.İşleri daha kötüye götürür.

 

7)Eşinizi diğer insanlara kötü bir şekilde anlatmayın !

7 yıldır evliyiz;8 yıldan biraz fazladır da birlikteyiz.Verebileceğim en iyi tavsiye eşiniz hakkında diğer insanlarla kötü konuşmayın.Rahatsız edici şeyleri diğer insanlarla paylaşmayın.Daha çok şu konuyu konuşmak daha gerçekçi olur.Gerçekten iç çamaşırını yerde bırakmaması konusunda anlaştınız mı?Eşinizle bunların olmayacağı hakkında konuşun.

8)Aklınızı okuması için beklemeyin !

Dünyadaki en sevdiğim insanla 11 yıldır evliyiz.Nadiren tartışırız.
Sırrı seni rahatsız eden şeyi söylemek.Aklınızı okumasını beklememek.Bu hem olgunca hem de bencilce değil.Korkunuzun üstesinden gelin ve konuşun.Aşk okunaklıysa,sizi terketmeyecekler.Mesela,ıslak havluları almalarını ve lavabonun içine koymadan önce tabakları yıkamaları gerektiğini sakince söylerseniz..

9)Kablosuz kulaklıklara yatırım !

46 yaşındayım ve 20 yıldır evliyiz.Eşim,evliliğimizin sırrının yatak odamızdaki kablosuz kulaklıklar olduğunu söylüyor.Eğlenmeye devam etmemizin nedeni de bu.(hala birbirimizi güldürürüz).

10)Ne olursa olsun eşinizin en iyi arkadaşınız olduğundan emin olun !

Eşiniz ne olursa olsun en iyi arkadaşınız olmalı.Eğer evliyseniz işler zorlaştığında dostluğunuzun güçlü kalması gerekiyor.Tutku önemlidir ama dostluk da çok önemlidir.

11)Puanlama !

4-4.5 yıldır evliyim ve 7 yıldır beraberiz.Kocam ve benim birbirimize hatırlatmamız gereken tek şey uzlaşmanın %50-%50 demek olmadığıdır.Bu puanlar bir kazanç ya da kayıp değildir.

12)Mükemmel olanı bulmak yerine doğru olanı bul !

Kocam ve ben hikayeyi böyle döndürmeyi seviyoruz.Seni herhangi biri olduğu için sevmiyorum seni sen olduğun için seviyorum.Birbirimiz hakkında sevmediğimiz özelliklerimiz,alışkanlıklarımız ve bazı şeyler var.Böyle olduğunda B tipi bana geri adım atmamı ve güllerin kokusunu almamı hatırlatıyor.Bezelye ve havuç gibi biraraya geldik.Mükemmel birini aramak yerine doğru insanı bulun..

13)Eşinizin sevildiğini hissettiği şeyleri anlayın !

Kocam ve ben iki buçuk yıl uzak mesafedeydik ve bizim için en iyi şey her şeyi iletmekti.Eşinizin zihninizi okuyabileceğini düşünürsünüz ancak şaşırtıcıdır ki bu işe yaramaz.Bir başka büyük şey de onların sevildiğini hissettiği şeyleri anlamaktır çünkü her zaman ihtiyaçlarınız aynı değildir.Genel olarak 3 yıldır mutluyuz sadece 1 yıl fiziksel olarak beraber olsak da..

14)Evliliğinize iş gibi davranın !

Evlilik her zaman bir iş kararıdır.İlişkiler;para,çocuklar ve/veya cinsiyete yönelik anlaşmazlıklar yüzünden başarısız olur.Birine bağlı kalabilirsiniz ve finansal bağımsızlığınızı koruyabilirsiniz.

15)Eşinize hayatınızın aşkı gibi davranın !

En başından beri,kocam ve ben birbirimize hayatımızın aşkı gibi davranmaya karar verdik.Birbirimizi diğer isimlerimizle çağırdık ve kötü olan şeylerde hep daha kötü olan şeyleri düşündük.Acıyan yerle birbirimizi vurmadık..

Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye 323213p

16)Her zaman başkalarının tavsiyesini almayı bırakın !

Başkalarının tavsiyelerini almayı bıraktığımda ilişkim çok daha iyi oldu ve kocamla aramızda doğru bildiklerimizi dinlemeye başladık.Evliliğimin gücünden kuşkulanarak çok zaman harcadım ordaki kötü tavsiyeler yüzünden.İnsanlar iyi niyetli ama neyin iyi olduğunu siz ve eşiniz bilirsiniz.

Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye !

17)Ve her şeyi o kadar ciddiye almayın !

Bütün küçük şeylere gülün ve kıskançlığınızı atın.Hayat öfkeli olmak ve ciddiye almak için çok kısa !

Evli Çiftlerden, Hayatınızı Değiştirecek Mükemmel 17 Tavsiye !

 

Kaynak : https://www.buzzfeed.com/kevinsmith/17-perfect-pieces-of-advice-for-married-couples-from?utm_term=.pxXKeX7ol#.bxaJ6e74d

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir