EyeEm bir fotoğraf paylaşım platformudur. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz EyeEm’de çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilir veya diğer kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları takip edebilirsiniz.

İşte EyeEm’in yeni güncellemesi ile gelen ‘EyeEm Selects’ ise fotoğraf çektikten sonra size hangi fotoğrafınızı paylaşmanız gerektiğini söyleyecek.

İlk denemede mükemmel fotoğraf çekmek nadir bir durumdur. Büyük ihtimalle  bu denemelerle de fotoğraf  galeriniz, fotoğraflarla tıkanmış bir haldedir. Ancak dolu olan bu fotoğraf galerinizi düzene sokmak için ,fotoğraf uygulaması olan EyeEm ve onun AL yardımcısı hangi fotoğrafınızı paylaşmanız gerektiğini, hangi fotoğrafınızı kaldırmanız gerektiğini ve galerinizdeki fotoğraf  karmaşasını çözecektir.

Uygulamaya getiren yeni güncelleme,kullanıcılara hangi fotoğrafını en çok sevileceğini seçme olanağı tanıdı. Yeni özellik EyeEm Selects olarak adlandırılıyor ve AL küratörü, öğrenilen algoritmalara dayalı olarak fotoğraf galerinizdeki en iyi çekimleri otomatik olarak seçer.

Uygulama aslında herkesin fotoğraflarını beğendirebilmek için yardımcı oluyor.Herkes beğendirmek için mükemmel fotoğrafı seçmeye çalışmıyorsa da hangi fotoğrafınızı sileceğinizi veya hangilerini paylaşmanız gerektiğini bulmak için son derece kullanışlı bir yöntem.

Sonuçta EyeEm Selects, bir fotoğrafın diğerlerinden daha iyi beğenileceğini düşünürse, muhtemelen o fotoğrafınızı sosyal medya platformlarında paylaşmanız gereken fotoğraf olduğu anlamına geliyor.

Fotoğraflarınızın yayınlanmasını önerirken yalnızca teknik özelliklere odaklanmayacak

EyeEm Vision teknolojisi, uzman araştırmacılardan ve fotoğraf küratörlerinden estetik zevki algıladığı ve öğrendiğinden dolayı çok iyi çalışıyor. Bu demek oluyor ki uygulama fotoğrafların yayınlanmasını önerirken ,yalnızca teknik özelliklere odaklanmayacak. Örneğin üçte bir kuralına uyulup uyulmadığı gibi. Selects’i geliştirmek için, geliştiriciler özellikle EyeEm üzerinde öğrenmek için halihazırda milyonlarca fotoğraf içeren bir test kümesine sahipler.Fotoğraf editörleri hangilerinin ‘iyi’ olduğunu belirlemek için onlara göre sıraladı.

Bu AL yardımcısına, sadece kaliteli ve kompozisyonlara sahip fotoğrafları değil, en iyi hikayeyi anlatan, en önemli fotoğrafları seçmeyi öğretti. EyeEm fotoğraf galerinizdeki benzer fotoğrafları bulmanıza yardımcı olur, bu şekilde bir süre önce çektiğiniz fotoğrafların hangisinin yayınlanacağını kaçırmazsınız.

Bu teknolojiden daha iyi bir gözünüz olduğunu düşünseniz bile, EyeEm daha iyi fotoğraflar çekmenize ve en iyisini paylaşmanıza yardımcı olacak, hala fotoğrafçılar için yararlı bir araç olabilir.

EyeEm Selects güncellemesi yalnızca şu andaki Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. İphone kullanıcıları için ise güncelleme yolda.

https://vimeo.com/222638727

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir