Facebook kurucusu CEO Mark Zuckerberg Pazar günü, ABD sağlık çalışanlarına korona virüs salgını nedeni 720.000 maske verdi. Şirket salgının devam etmesi durumunda maskelerinde devamı geleceğini vurguladı.

Covid-19 olarak bilinen korona virüsü solunum yolu hastalığına dönüşebilmektedir, Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkmıştı. Pazartesi sabahı itibariyle, 343.000’den fazla insana bulaşmış ve küresel olarak 14.000’den fazla kişinin ölümüne sebep olmuştu.

Facebook 720.000 Bin Maske Sözü Verdi!

facebook korona virüs

Zuckerberg’in bu jestine karşı cevap olarak, Kaliforniya merkezli bir solunum terapisti Facebook CEO’suna teşekkür ederek, meslektaşlarının korona virüs salgınında ön saflarında olduğunu ve “korunmaları gerektiğini”, böylece hayat kurtarırken salgına yakalanmaktan kaçındıklarını söyledi.

Apple 2 Milyon Maske Bağışladı

apple maske dağitti

Cumartesi günü, Başkan Yardımcısı Mike Pence, Apple’ı 2 milyon maske verme sözü verdiğinden ötürü teşekkürlerini bildirdi. Firmaları bağış yapmaya teşvik etti.

Yine Cumartesi günü, New York Valisi Andrew Cuomo, eyaletin New York’a 1 milyon N95 maskesi göndereceğini söyledi. Şehirde ise yaklaşık 17.000 doğrulanmış vaka vardı.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.cnet.com/news/facebook-donates-720000-masks-to-us-health-workers-fighting-coronavirus/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!