Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Facebook Hesabı Nasıl Açılır?
  Facebook ana sayfasını açın. Bir Facebook hesabı oluşturmak için en az 13 yaşında olmanız gerekecek. Facebook hesapları ücretsiz, ancak Facebook açma için bir şeyler satın alabilirsiniz. Her e-posta adresi için yalnızca bir Facebook hesabı oluşturabilirsiniz.

Hesap oluşturmak için tıklayın.

facebook açma

Bilgilerinizi girin. Facebook ana sayfasında, adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi, doğum gününüzü ve cinsiyetinizi girin. Hesabınız için gerçek adınızı kullanmalısınız. Takma adlara gerçek adınızda bir varyasyon olduğu sürece izin verilir.

facebook açma

“Kayıt” düğmesini tıklayın. Bilgilerinizin hepsi doğruysa, sağladığınız adrese bir doğrulama e-postası gönderilecektir.

facebook açma

Doğrulama e-postasını açın. E-postanın teslim alınması birkaç dakika sürebilir. Hesabınızı etkinleştirmek için e-postadaki bağlantıyı tıklayın.

Bir profil resmi ekleyin . Bir hesap oluşturduktan sonra yapmanız gereken ilk şey bir profil resmi eklemektir. Bu, başkalarının hızlı bir şekilde kim olduğunuzu görmesini sağlayarak, arkadaşlarınızla aileleriniz arasındaki sohbetleri daha kolay hale getirir.

facebook açma

Arkadaş ekleyin. Facebook, paylaşacak arkadaşınız ve aileniz yoksa hiçbir şey yoktur. Kullanıcıları adlarına veya e-postalarına göre arayabilir, kişi listelerinizi içe aktarabilir ve şu anda Facebook kullanmayan arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

  • Eklemek istediğiniz birini bulduğunuzda bir arkadaş davetiyesi göndermeniz gerekecek. Davetiyelerini kabul ettikten sonra, o kişi Arkadaşlar listenize eklenir.

Gizlilik ayarlarınızı yönetin. İnsanlara başkalarının görmesini istemediği sayısız korku hikayesi var ya da paylaştıkları bir şey nedeniyle tartışılmaz bir şey yüzünden işini kaybediyorlar. Yanlış kişilerin yayınladığınızı görmesini engellemek için gizlilik ayarlarınızı yapmak için zaman ayırın.

Paylaşın ve yayınlayın. Kendi zaman çizelgenize gönderebilir veya arkadaşlarınızın zaman çizelgelerine gönderebilirsiniz. Ayrıca, bağlantılar, resimler ve videolar da dahil olmak üzere internetteki başka bir yerden içerik paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta sohbet edin. Facebook, arkadaş listenizdeki herkesle sohbet etmenizi sağlar. Sohbet ettiğiniz kişi çevrimiçi değilse, bir sonraki giriş yaptıklarında mesajınızı alacaktır. Telefonunuz için Messenger uygulamasını, hareket halindeyken sohbet etmesini de sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf yükleyin. Facebook, profilinize postalanacak ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşımda bulunmak için fotoğraflarınızı yüklemenizi sağlar. Tek bir fotoğraf yükleyebilir veya fotoğraflarınızı albümlere düzenleyebilirsiniz. Şüirsel içerikler içeren herhangi bir şey yüklemediğinizden emin olun.

Bir etkinlik yarat. Etkinlikler oluşturmak ve insanları davet etmek için Facebook’u kullanabilirsiniz. Tarih ve saati ayarlayabilir, bir yer belirleyebilir, katılacak kişiler için mesajlar hazırlayabilir ve belirli kişileri davet edebilirsiniz. Facebook etkinlikleri hızla, insanların toplanışlarını düzenleyen temel yollardan biri haline geliyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir