Facebook Express Wi-Fi’yi Hindistan’da Başlattı

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Facebook Express Wi-Fi’yi Hindistan’da Başlattı
Yunus Emre İyitütüncü   Hindistan’daki odak noktasını artıran sosyal medya imparatoru  Facebook , ülkede Hızlı Wi-Fi hizmetini başlattı. Hizmet, geçen yıldan beri Hindistan’da test edildi. Facebook ayrıca ülkedeki 20.000 Wi-Fi erişim noktasını başlatmak için Bharti Airtel ile ortaklık kurdu . Facebook’un APAC bölge müdürü Munish Seth, Airtel’le olan ortaklığın Hindistan’daki Express Wi-Fi hizmetinin kullanımını artırmayı amaçladığını söyledi.

Hizmet, Facebook’un internet.org girişimi kapsamında. Şu an için, bunun Meghalaya, Gujarat, Uttarkand ve Rajasthan’da bulunabileceği bildiriliyor. Hizmet Nijerya, Tanzanya, Kenya ve Endonezya’da hali hazırda uygulamaktadır.

Şirket, Hindistan’daki Hızlı Wi-Fi erişimini genişleteceğiniaçıkladı.Geçen yıl, Facebook, çok az internet kullanıcılarına kaliteli internet erişimi sunmak için yerel internet servis sağlayıcılarıyla çalışmaya başladı. “Hindistan’daki kullanıcılara, özellikle düşük hizmet alanı olmayan kesimlerde yüksek hızlı veri erişimi sağlamak için bu girişimin bir parçası olmaktan memnunuz, bunun milyonlarca kullanıcıyı  çevrimiçi hale getirerek ve Hükümetin Dijital’e katkıda bulunmasına yardımcı olacağına inanıyorum. Hindistan vizyonu, “Ajai Puri, COO (Hindistan ve Güney Asya), Bharti Airtel yaptığı açıklamada. İlgilenenler, bir Hızlı Wi-Fi perakendecisine kaydolabilir ve günlük, haftalık veya aylık geçerlilikteki paketleri perakendeciler tarafından belirlenen oranlarda satın alabilirler. Daha sonra Express Wi-Fi hotspotlarına bağlanmak zorundalar.

Duyuru, Facebook’un Q1 2017 finansal sonuçlarını açıkladığı sırada sağlanıyor. Sosyal medya imparatoru, ana uygulamasında ve masaüstü web sitesinde bulunan yorumları “Reaksiyonlar” ı da getirdi. Bir şirket sözcüsünün Adweek web sitesine verdiği demeçte, “İnsanlardan, Facebook’taki sohbetlerdeki tepkilerini göstermek için daha fazlasını  istediklerini duyduk, bu yüzden yorumlara tepki gösterme aşamasındayız” dedi.

Kaynak: http://www.gadgetsnow.com/tech-news/facebook-express-wi-fi-commercially-launched-in-four-indian-cities/articleshow/58517199.cms?from=mdr

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir