Facebook, Görüntülü Grup Sohbet Uygulaması İçin Kolları Sıvadı !

Ana Sayfa Haber Facebook, Görüntülü Grup Sohbet Uygulaması İçin Kolları Sıvadı !
  

Okuma süresi : dakika


Facebook, geçtiğimiz senelerde görüntülü konuşma özelliğini kullanıma sundu ve uygulama milyonlar tarafından beğeni ile karşılandı. Şimdide facebook, görüntülü grup sohbet uygulamasını yapmak istiyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Snapchat’in en büyük özelliğini kopyalayan Instagram gibi, bir başka uygulamanın özelliğini kendiside yapmak isteyen Facebook, görüntülü grup sohbeti için kolları sıvadı.

Periscope gibi bir sistem yapmayı planlayan şirket, FaceTime tarzı anında çağrı yapılabilecek bir sistem düşünüyor. Yani grup görüşmelerinde artık uzun uzun bağlantı beklemek zorunda kalmayacak, anında istediğiniz arkadaşlarınız ile grup olarak görüşme yapabileceksiniz.

Bu yılın sonlarına doğru başlayacak olan uygulamayı, kullanıcılarının kullanmalarını sağlamak için Facebook, Messenger’dan anında iletişim kurmalarını ve ekleyeceği özellikle Messenger’da görüntülü grup konuşmalarını hızlı ve kaliteli bir şekilde sunmayı planlıyor.

 

Şuan da birçok uygulama bu özelliğe sahip ve milyonlar tarafından kullanılıyor. Ancak Facebook, bu uygulama ile yeni ve gelişmiş özelliklerle gelip, rakiplerini geride bırakabilir. Görüntülü grup konuşmacıları günden güne artarken bu tarz uygulamalara da ihtiyaç haliyle artıyor. Artık şirket toplantılarının bile bu şekilde yapıldığını varsayarsak, Facebook görüntülü grup konuşma uygulaması, çok kullanılacak gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir